Choć jest z Podkarpacia, to… nie przeniesie „gazów” do Rzeszowa?

0
53
REKLAMA

Wybór nowego prezesa KSG, który pochodzi z Podkarpacia, spotęgował w Tarnowie obawy, że siedziba główna spółki zostanie przeniesiona do Rzeszowa, o co niedawno wystąpili rzeszowscy samorządowcy, pisząc listy m.in. do premiera i ministra skarbu. Andrzej Pęcherek zapewnia jednak, że nie będzie prowadził jakichkolwiek działań w celu zmiany lokalizacji obecnej siedziby firmy. – O umiejscowieniu siedziby spółki w Rzeszowie można było mówić w 2002 czy 2003 roku. Teraz jest już za późno na taką dyskusję – twierdzi. – W Tarnowie jest odpowiednia infrastruktura, jest wykształcona i doświadczona kadra. Nie ma więc żadnych podstaw ani uzasadnienia dla zmieniania siedziby. Cała ta akcja z rzekomymi przenosinami miała zresztą wyłącznie polityczny charakter. Nagłośnienie jej przez media przynosi spółce tylko szkody.
Prezes zaprzecza także, że w firmie planowane są zwolnienia na szerszą skalę. – Owszem, będzie pewna restrukturyzacja zatrudnienia, ale będzie miała głównie ewolucyjny charakter. Dziać się to będzie stopniowo, na pewno nie będzie jakichś drastycznych ruchów w tym względzie – przekonuje. – Oszczędności będę chciał osiągnąć poprzez szereg innych działań.
Te inne działania to m.in. utworzenie centrum usług wspólnych dla wszystkich oddziałów – dotychczas każdy zakład gazowniczy miał oddzielną obsługę administracyjną. Nie ma jeszcze decyzji, w którym mieście zostanie zlokalizowane. Możliwe, że umiejscowione zostanie poza siedzibą główną w Tarnowie. Firma ograniczy też wydatki na sponsorowanie różnych przedsięwzięć. – Angażować się będziemy, choć w trochę mniejszym zakresie niż dotychczas, w wydarzenia kulturalne i przedsięwzięcia charytatywne, natomiast wycofamy się ze sponsoringu sportu. To jest zakres, którym zajmuje się nasz właściciel, PGNiG – informuje A. Pęcherek. Przypomnijmy, że KSG wspiera m.in. tarnowski żużel.
Firma obecnie zatrudnia przeszło 3,2 tys. osób, w zakładzie głównym w Tarnowie i w ośmiu oddziałach w południowej Polsce.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o