Czar minionych lat…

0
147
Mościce
fot. Paweł Topolski
REKLAMA

W tym roku dzielnica Mościce w Tarnowie obchodzi 91. rocznicę powstania i z tej okazji, Centrum Sztuki Mościce postanowiło stworzyć „archiwum życia codziennego dawnych Mościc”.

CSM poszukuje dawnych zdjęć i wspomnień związanych z mieszkańcami, wydarzeniami i życiem codziennym w przyfabrycznych Mościcach. – Zbieramy wspomnienia o ludziach, którzy zapadli w pamięć, wydarzeniach, które okazały się ważne dla mieszańców, a nie pisano o nich w gazetach. Zbieramy wspomnienia o miejscach, które już nie istnieją. Interesują nas drobiazgi, detale, zakątki, wydarzenia związane z Mościcami. Poszukujemy zdjęć ukazujących dawne wydarzenia, place budowy, życie sąsiedzkie, zabawy, zajęcia dzieci i dorosłych. Podziel się z nami swoimi zdjęciami z rodzinnych albumów i opowieściami! Przynieś zdjęcia do Centrum Sztuki Mościce, przyjdź i opowiedz nam swoje wspomnienia lub opisz je w formularzu online…
Wybrane zdjęcia mają być zaprezentowane 27 czerwca br. na wystawie plenerowej. Planowana jest także publikacja książkowa zawierająca opracowane, krótkie wspomnienia mieszkańców.

REKLAMA
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments