Cztery gwiazdki dla TCI

0
109
REKLAMA

Certyfikacja punktów informacji turystycznej odbywa się w całej Polsce. – Wszystkie placówki mogą dobrowolnie poddać się ocenie i w zależności od spełnionych wymogów otrzymują od jednej do czterech gwiazdek – informuje Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji.
Liczba przyznawanych gwiazdek zależy od wielu czynników, m.in. lokalizacji punktu, dojazdu do jego siedziby, zakresu udzielanych informacji i kompetencji personelu. Tarnów dostał najwyższą z możliwych ocen.
Jakie korzyści płyną z otrzymanego certyfikatu? Po przyznaniu pierwszej czterogwiazdkowej kategorii Tarnów mógł zostać włączony do powstającego krajowego systemu „Call Center” Polskiej Organizacji Turystycznej, dzięki temu zostanie wyposażony w specjalistyczne urządzenia teleinformatyczne. Natomiast punkt informacji turystycznej na tarnowskim dworcu kolejowym otrzyma sprzęt komputerowy oraz zamontowane będą dwa infokioski. Przedsięwzięcia te już są realizowane.
Tarnowskie Centrum Informacji od lat należy do najlepszych w kraju, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia, m.in.: pierwsze miejsce wśród krajowych punktów it w 2008 i 2010 roku, certyfikaty „Obiekt przyjazny rowerom” oraz „Miejsce przyjazne przyszłej mamie”. W minionym roku placówka została włączona do Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej i jest jego aktywnym członkiem.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o