Czy prezydent doprowadzi do połączenia PUK i MPGK?

0
327
Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela
Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela | fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela od dłuższego czasu mówi o konieczności połączenia dwóch miejskich spółek – Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Jednakże radni mają na ten temat inne zdanie.

Rada Miejska w Tarnowie już trzy razy odrzuciła pomysł prezydenta dotyczący połączenia PUK i MPGK. Również pracownicy spółek podeszli do tej koncepcji sceptycznie. Fuzja, do której dąży Roman Ciepiela, mogłaby spowodować zarówno zwolnienia w tych spółkach, jak i zmniejszyć ich efektywność. Zdanie radnych nie ma dla prezydenta większego znaczenia, gdyż postanowił wykonać pierwszy krok, który umożliwi w przyszłości przekształcenie PUK i MPGK w jedno miejskie przedsiębiorstwo. Połączono zarządy spółek i ustanowiono również wspólną radę nadzorczą.

REKLAMA

Stanowisko prezesa scalonych zarządów powierzono Mariuszowi Burnógowi, szefowi MPGK. Natomiast dyrektorem zarządów ma zostać Tomasz Gut, zastępca prezesa PUK Mariana Ogrodnika, który niedawno odszedł na emeryturę.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze