Czy tarnowskie BWA wydaje najpiękniejsze książki?

0
96
REKLAMA

Polskie Towarzystwo Wydawców Książek ogłosiło nominacje do finału konkursu wskazującego najpiękniejsze książki minionego roku. Nagrody i wyróżnienia przyznawane są w ośmiu kategoriach. W kategorii albumy zostały nominowane dwie publikacje wydane przez BWA w Tarnowie.

 

REKLAMA

 

Polskie Towarzystwo Wydawców Książek ogłosiło nominacje do finału 60. Konkursu Najpiękniejsze Książki Roku 2019. Konkurs jest formą promocji polskiej książki za granicą, a publikacje w nim nagrodzone i wyróżnione biorą udział w prestiżowych międzynarodowych konkursach: Best Book Design from all over the World w Lipsku oraz w wystawie Buchkunst International odbywającej się podczas Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie.

Nominacje ogłoszono w ośmiu kategoriach, m.in. literatura piękna, książki naukowe, popularnonaukowe (humanistyczne), książki dla dzieci i młodzieży, słowniki, encyklopedie, leksykony, poradniki, katalogi, wyd. bibliofilskie i inne. W kategorii albumy nominowane zostały dwie publikacje wydane przez Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie. To wydawnictwa: „Tomasz Kręcicki. Książka” (album projektu Agaty Biskup, pod redakcją Wojciecha Szymańskiego, wydany we współpracy z Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli, przy wsparciu Województwa Małopolskiego) oraz „Wybrane prace fotograficzne, dokumentujące działania, interwencje i obserwacje Krzysztofa Maniaka w Tuchowie i okolicach, w latach 2013-2019; pod redakcją Sebastiana Cichockiego” (album projektu Kai Gliwy. Partnerem projektu byli: Ergo Hestia / Artystyczna Podróż Hestii, Galeria Bielska BWA, Miasto Tuchów. Książka powstała dzięki stypendium artystycznemu przyznanemu Krzysztofowi Maniakowi przez Miasto Tarnów, przy wsparciu Województwa Małopolskiego).

To książki wydane przez BWA w Tarnowie w ubiegłym roku. Obie publikacje są albumami małopolskich artystów. Można je zakupić w sklepiku BWA lub w sprzedaży wysyłkowej.

REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments