Czytelnicy interweniują. Do urzędu bez konkursu

0
64
REKLAMA

– Ten człowiek był już kiedyś kierownikiem naszej placówki i na to stanowisko właśnie powrócił – mówi urzędnik, który pragnie zachować anonimowość. – Niestety, nie zachował się dobrze w naszej pamięci, był skonfliktowany ze sporą częścią załogi, petenci pisali na niego skargi do Krakowa, współpraca była naprawdę trudna. Wszyscy odetchnęli, gdy odszedł na emeryturę. I co się okazuje? Po ponad roku znowu powrócił. Dlaczego?
– Najbardziej dziwi fakt, że został przyjęty na kierownicze stanowisko bez konkursu i wyższego wykształcenia. Na dodatek jest emerytem. Przecież mamy tylu młodych ludzi poszukujących pracy. To już nikt inny nie nadaje się na jego stanowisko? – zastanawia się inny pracownik tarnowskiego urzędu.
Co na to Urząd Wojewódzki w Krakowie? Monika Frenkiel, rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego, potwierdza, że dawny kierownik tarnowskiej placówki wrócił na swoje stanowisko. Został przyjęty do pracy na pół etatu na czas określony – do 31 stycznia przyszłego roku. – Stanowisko kierownika obiektu znajduje się poza korpusem służby cywilnej, w związku z czym – zgodnie z prawem – nie było konieczności ogłaszania na nie naboru – tłumaczy rzeczniczka. – Do objęcia tego stanowiska wystarczy średnie wykształcenie.
Monika Frenkiel dodaje, że urzędnik został zatrudniony na stanowisku pomocniczym, jako osoba posiadająca duże doświadczenie w administrowaniu, potrzebną wiedzę i znająca specyfikę pracy tutejszego urzędu.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o