Czytelnicy interweniują. Piłkarze przeszkadzają

0
83
interwencja-boisko

Z boiska przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Tarnowie w ciągu dnia korzystają uczniowie, a popołudniami i wieczorami piłkę często kopią dorośli. Ich głośne okrzyki, czasem przekleństwa i trafiające do ogrodów piłki przeszkadzają mieszkańcom pobliskich domów.
– Piłki wpadają do mojego ogrodu, potem grający krzyczą, by rzucać je z powrotem za siatkę. Nie mam ochoty biegać wokół domu za cudzą piłką. Kiedyś piłka urwała rynnę – skarży się mieszkanka domu przy ul. Kościuszki. – Rozumiem, że uczniowie mają lekcje wf, ale wieczorne kopanie piłki dorosłych uprzykrza nam życie. Nie pomagają ani prośby kierowane do grających, ani skargi na policji.
Adam Wojerz, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Tarnowie zapewnia, że robi wszystko, by problem rozwiązać.
– Z boiska korzystają również dorośli, ale jest to teren miejski. Staramy się, by obiekt był czynny do godziny 19, a latem najpóźniej do 20 – mówi. – Boisko jest zamykane w soboty i niedziele, niemniej chcący pokopać piłkę forsują siatkę i wchodzą. Nie mamy tylu pracowników ochrony, by pilnowali obiektu również w weekendy.
Szef placówki dodaje, że urzędnicy tarnowskiego magistratu wiedzą o problemie i czynione są starania, by latem podwyższyć siatkę odgradzającą boisko od pobliskich domów.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o