Do Tarnowa zmierza wiosna

0
130
Park Strzelecki w Tarnowie
REKLAMA

Tarnowianie będą mogli odpocząć od zimowej aury, mrozów i opadów śniegu. Nadciąga ocieplenie! Synoptycy przewidują wyjątkowo pogodny ostatni tydzień lutego z temperaturami przekraczającymi 10 stopni Celsjusza. W środę i czwartek mają one sięgnąć nawet 14 stopni Celsjusza. Pogoda ponownie popsuje się w przyszłą sobotę (27 lutego), kiedy zapowiadane są opady deszczu.

Powiew wiosny w Tarnowie

Ostatni tydzień lutego ma w Tarnowie stać pod znakiem pierwszego powiewu wiosny. Ocieplenie odczuwalne będzie już w weekend, ale prawdziwa zmiana pogody czeka nas od poniedziałku (22 lutego). Termometry wskażą tego dnia 11 stopni Celsjusza. Zza chmur coraz częściej ma wyglądać słońce, chwilowo zapomnimy również o opadach deszczu, a tym bardziej śniegu. We wtorek, 23 lutego temperatura w trakcie dnia ma osiągnąć 12 stopni Celsjusza. Cieplej będzie również po zmroku, gdy słupki rtęci nie spadną poniżej zera.

REKLAMA

Kumulacja wiosennej pogody przypadnie na środek tygodnia (24-25 lutego). To wówczas możemy się spodziewać nawet czternastu kresek na termometrach i pięknej, słonecznej aury. Nawet w nocy temperatury utrzymają się na poziomie 4-5 stopni Celsjusza. Niestety ocieplenie zakończy się wraz z nadejściem kolejnego weekendu. W sobotę, 27 lutego w Tarnowie ma być już tylko 5 stopni Celsjusza. Spodziewany jest również powrót opadów deszczu.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments