Doroczny plebiscyt TEMI rozstrzygnięty

REKLAMA

Przypomnijmy, iż ostateczne wyniki naszego plebiscytu są wypadkową głosowania Czytelników, głosów zaproszonych do współpracy przy plebiscycie tarnowskich dziennikarzy oraz głosów redakcji TEMI. W tym roku od Czytelników otrzymaliśmy ponad dwa tysiące emaili, wpisów do formularzy na naszej stronie internetowej oraz kuponów. Swoimi pomysłami na róże i rózgi wsparli nas: Monika Faron Miśtak z Radia RDN Małopolska, Justyna Świderska z Radia Eska Tarnów, Agnieszka Wrońska z Radia Kraków oraz Paweł Sroka z Telewizji Kraków.

REKLAMA

W wyniku podsumowań wszystkich głosów Złote Róże TEMI za 2012 rok przyznane zostały: żużlowcom Azotów Tauronu za mistrzowski tytuł, Tarnowskiemu Centrum Informacji, które w 2012 po raz kolejny zostało uznane za najlepsze biuro informacji turystycznej w kraju, Ewelinie Pietrowiak, dyrektor artystycznej Tarnowskiego Teatru za wyprowadzanie tarnowskiej sceny na prostą po kilku latach marazmu i przyciągnięcie do teatru widzów.
Ponieważ było tak wiele znamienitych kandydatur, które zyskały bardzo dużą liczbę głosów, wzorem ubiegłego roku postanowiliśmy również przyznać wyróżnienia w postaci Srebrnych Róż, które otrzymują: piłkarze Unii za wejście do II ligi i dobrą postawę przy finansowych problemach i braku wsparcia, Tarnowskie Centrum Kultury za 20 lat owocnej działalności na rzecz wspierania tarnowskiej kultury, Centrum Sztuki Mościce za najlepszą w 2012 roku ofertę kulturalną w mieście.
Na pierwszym miejscu wśród kandydatów do Złotych Rózg od początku faworytem były władze samorządowe Tarnowa za, jak to prawie wszyscy określali w swoich uzasadnieniach, „drugą część kabaretu pt. remont remontu ulicy Krakowskiej”, kibice natomiast podkreślali brak wsparcia dla młodych tarnowskich sportowców, a ostatnio doszło jeszcze sporo nagan za „stan i wygląd tarnowskiego Rynku”. Kolejna kandydatura jest jakby częściowym powieleniem tej pierwszej, bo dotyczy prezydenta Ryszarda Ścigały, któremu za złe część tarnowian ma przeznaczenie miliona złotych z kasy miasta na żużel, brak poprawy jakości życia i brak winnych tzw. remontu ul. Krakowskiej. Ostatnim nagrodzonym rózgą jest żużlowiec Greg Hancock, którego wypunktowano za zlekceważenie kibiców, czyli spóźnienie się do wysoko opłacanej pracy, czym doprowadził do kompromitacji drużyny podczas meczu w Toruniu.
Z naszymi laureatami, tymi pochwalonymi i tymi zganionymi przez Czytelników, będziemy chcieli spotkać się w najbliższym czasie i przekazać im specjalne plakiety z informacją o nagrodzie i nagania z plebiscytowymi motywacjami Czytelników oraz symboliczne róże i rózgi. Spotkanie to oczywiście zrelacjonujemy na naszych łamach.

* * *

Gwoli kronikarskiej dokładności musimy przypomnieć, iż nasi Czytelnicy naprawdę się w tym roku postarali i grono kandydatów do wyróżnienia Złotą Różą było naprawdę duże. Wyliczyliśmy, że przewinęło się blisko 40 kandydatur, przypomnijmy te, które zyskały najwięcej głosów. Ks. Czesław Haus, Stanisław Klimek, Alicja CzerwińskaFranek, Agnieszka Kawa, Jan Kudelski, Krzysztof Rodak, Roman Ciepiela, Andrzej Grabowski, Łukasz Maciejewski, grupa AnVision, III Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, Jakub Kwaśny, Marcin Kuta, chór Puellae Orantes, pomysłodawcy i właściciele Cafe Tramwaj, Stowarzyszenie „Cyfrowa Galicja”

* * *

A teraz pora na upominki dla tych, którzy wzięli udział w plebiscycie. Otrzymują je: Urszula Strojna, Ewa Kisała, Tadeusz Łętka, Paweł Kubicz, Agnieszka Wąsik, Alicja Banek, Barbara Gryboś, Alojza Srebro, Maria Nowińska – wszyscy z Tarnowa i Stanisław Piecuch z Jasionki k/Rzeszowa.
Upominki to podwójne zestawy albumów z muzyką z najlepszych filmów, które ufundowała nasza współpracowniczka z Hollywood, Yola Czaderska-Hayek.

Po odbiór upominków zapraszamy w godzinach od 9 do 20 do Biura Reklam i Ogłoszeń TEMI w Centrum Handlowym ŚWIT, ul. Kościuszki 1, od 6 lutego.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o