Droga po kawałku…

0
75
REKLAMA

Na skrzyżowaniu ulic Mościckiego i Czystej powstało już rondo, od którego na południe już prawie gotowa jest zupełnie nowa droga. Na razie będzie nią można szybko przedostać się samochodem z Mościc w rejon ul. Kochanowskiego. W zamyśle władz miasta inwestycja, której pierwszy etap kosztuje około 19 mln zł, umożliwić ma dogodny dojazd i przyczynić się do rozwoju zlokalizowanej w okolicach Zakładów Mechanicznych strefy aktywności gospodarczej. Szeroka jezdnia m.in. połączona zostanie z siecią dotychczasowych dróg na terenie zakładów.
W tym roku oddany do użytku zostanie przeszło 400‑metrowy odcinek. A kiedy arteria połączona zostanie z ul. Krakowską? – Po załatwieniu wszelkich formalności z odbiorami obecnie prowadzonych robót niezwłocznie przystąpimy do drugiego etapu, który zakładał będzie rozbudowę infrastruktury w strefie aktywności gospodarczej. Mamy przyznane unijne dofinansowanie i lada dzień powinna być podpisana umowa w tej sprawie z marszałkiem województwa – informuje dyrektor Centrum Rozwoju Miasta w UMT, Krzysztof Madej. – Inwestycja realizowana będzie w ciągu najbliższych dwóch lat, a koszt robót szacujemy na około 10 milionów złotych.
Dopiero później nastąpić ma kontynuacja budowy drogi w kierunku ul. Krakowskiej, droga ma być doprowadzona do wiaduktu kolejowego nad ul. Warsztatową, a zadanie to pochłonąć ma kolejne 7 mln zł. – Uzgodniliśmy z PKP, że po przebudowie wiadukt będzie miał takie parametry, że bez przeszkód zmieści się pod nim jezdnia przystosowana dla samochodów ciężarowych – stwierdza dyrektor Madej.
Nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy budowany będzie odcinek drogi od „Mechanicznych” do wiaduktu, gdyż prawdopodobnie miasto nie zdąży już złożyć wniosku o dotację do obecnego rozdziału unijnych pieniędzy, który kończy się w 2013 roku. Następnie pozostanie poszerzenie ul. Warsztatowej, która bezpośrednio łączy się z ul. Krakowską, co już miejski samorząd zrobić ma we własnym zakresie. – Jest na to miejsce, ul. Warsztatowa na całej długości może mieć siedem metrów szerokości – dodaje K. Madej.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o