Drogowe poprawianie

0
65
drogi
REKLAMA

Najpoważniejsze tegoroczne inwestycje drogowe obejmą osiem dróg i dwa chodniki.
– W tych przypadkach nie chodzi o naprawienie jednego krawężnika czy załatanie sześciu dziur, ale przeprowadzenie remontu konkretnego odcinka. Mamy na ten cel 4 miliony złotych. To szacunkowa liczba, ponieważ nie wiemy, jak ułożą się przetargi i ile uda się zaoszczędzić. Największa kwota – 650 tysięcy złotych, przeznaczona ma być na remont ul. Westerplatte. Jednak przy ogromie pracy, który czeka tam wykonawcę, wydaje się ona dość skromna. Jacek Kułaga przyznaje, że ul. Westerplatte jest w dramatycznym stanie.
– Mam nadzieję, że uda się nam zrobić odcinek, od Jana Pawła II zaczynając, razem z miejscami parkingowymi znajdującymi się przy jezdni. Ta ulica wymaga nowej nawierzchni aż do Marynarki Wojennej, ale na tyle raczej nie wystarczy nam w tym roku pieniędzy. Wiem jednak, że to zadanie pojawiło się także w projekcie budżetu obywatelskiego, jeśli więc otrzyma od mieszkańców odpowiednią liczbę głosów, to zyskamy dodatkową kwotę i pojawi się szansa na zrealizowanie inwestycji w całości.
W najbliższych miesiącach solidnej podbudowy wraz z nową nawierzchnią doczekają się także ulice: Narutowicza (od Wita Stwosza do skrzyżowania z Bandrowskiego), Marii Dąbrowskiej (od ul. Orkana do miasteczka komunikacyjnego przy tamtejszej szkole), Jesienna, Dobrzańskiego boczna, Woszczerowicza (z miejscami parkingowymi), Chyszowska (do ul. Łukasiewicza) i Łukasiewicza oraz Rogoyskiego. Chodnik wymieniony zostanie na ul. PCK oraz częściowo przy Czarnej Drodze.– Wszędzie tam, gdzie będziemy robić nową nawierzchnię asfaltową najpierw zajmiemy się podbudową drogi. Problemem nie jest to, co widzimy, tylko to czego nie widać, a co ma decydujący wpływ na to, jak zachowuje się asfaltowa nawierzchnia. Jeśli podbudowa jest dobra, ma odpowiednie parametry to mamy pewność, że droga wytrzyma nie kilka, tylko kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat w dobrym stanie. Ulice zrobione bez solidnej podbudowy w krótkim czasie wymagają doraźnych remontów, co właśnie widać…

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o