Dziwne miejsca w Tarnowie – odcinkowy pomiar prędkości na obwodnicy

0
583
Odcinkowy pomiar prędkości
Dopuszczalna prędkość na południowej obwodnicy Tarnowa wynosi 100 km/h. | fot. Dawid Drwal
REKLAMA

Tarnowscy kierowcy kwestionują zasadność funkcjonowania odcinkowego pomiaru prędkości na południowej obwodnicy miasta.

Odcinkowy pomiar prędkości działający na południowej obwodnicy Tarnowa obejmuje fragment prawie 4,5 km między węzłami „Tuchowska” i „Lwowska”. Jest to jedyne tego typu rozwiązanie w Małopolsce i jedno z nielicznych w kraju. Zmotoryzowani na forach internetowych, także i na naszym portalu niezbyt przychylnie wypowiadają się na temat słuszności doboru miejsca, w którym zdecydowano się na wdrożenie odcinkowego pomiaru prędkości.

REKLAMA

– „Stara czwórka” na wysokości Tarnowa to jeden z najbezpieczniejszych fragmentów tej drogi. Zamiast fotoradarami i elektroniką, niech drogowcy zajmą się niebezpiecznymi wybojami i uszkodzeniami jezdni. W pobliżu kościoła w Koszycach Wielkich można stracić panowanie nad pojazdem, jadąc nawet z dozwoloną prędkością – przekonuje kierowca, który z centrum codziennie dojeżdża do pracy w Zgłobicach drogą krajową nr 94. Wtóruje mu inny zmotoryzowany: – Czy w Małopolsce nie ma bardziej niebezpiecznych odcinków, na których można wprowadzić takie rozwiązanie? Tarnowska obwodnica to przecież prosty odcinek dwupasmowej drogi, oddzielonej barierkami, przebiegającej z dala od zwartej zabudowy.

Przypomnijmy, że dopuszczalna prędkość na południowej obwodnicy Tarnowa wynosi 100 km/h. Odcinkowy pomiar prędkości został tu wprowadzony w 2016 roku.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze