Ekspert o maseczkach

2
8329
Maseczka ochronna
REKLAMA

Trafiłem na ciekawą wypowiedź dla wp.pl dr Pawła Grzesiowskiego, immunologa i eksperta Naczelnej Rady Lekarskiej. Wypowiedź dotyczyła noszonych przez nas od marca 2020 roku maseczek lub części odzieży, w celu niezakażania milionów niewinnych istnień w naszej pięknej Polsce. I jak zwykle coś mi tu nie gra.

dr Grzesiowski – „Uważam, że totalnym nieporozumieniem jest to, że w naszym rozporządzeniu covidowym mamy wciąż możliwość zasłonięcia nosa i ust zwykłą szmatką, fragmentem ubrania. To jest w tej chwili już całkowicie, moim zdaniem błędne podejście, dlatego, że te nowe warianty wirusa, bardziej zakaźne, one będą przez te bariery  z całą pewnością znakomicie sobie penetrować” 

REKLAMA

Zaczynam się zastanawiać, w jaki sposób ci eksperci i nasz rząd chcą nas zabić. Już tłumaczę swój tok rozumowania, moim zdaniem logicznego.

Chcą nas zabić wirusem?

Zakładam, że rozmiary wirusów – nowego i starego – są bardzo podobne. Co to oznacza? To oznacza tylko jedno, że od roku jesteśmy zmuszani do zasłaniania ust i nosa czymś, co w ogóle nie spełnia swojej roli i nas nie chroni. Nadążacie?

Niestety, gdy tylko ktoś przedstawiał wyniki badań dotyczące przenikania aerozoli przez te wszystkie wynalazki szalikowo – chirurgiczne, natychmiast był uciszany. Gdy tylko odważyłem się napisać, że te maseczki i szmatki zupełnie nic nie dają, byłem krytykowany, że głupoty piszę i to przecież chodzi o to, by ci kaszlący nie rozsiewali śliny z wirusem. Teraz wychodzi na to, że brak plucia po innych zupełnie nic nie zmieniam, ponieważ wirus jak przez otwarte drzwi lata przez te wasze szmatki, gdzie tylko mu się podoba.

Czyli od roku jesteśmy zmuszani do czegoś, co nie miało żadnego sensu a za brak czego byliśmy karani namiętnie przez funkcjonariuszy policji lub straży miejskiej mandatami. Sanepid również dołożył tu swoją wielką cegiełkę. Bo eksperci mówili, że tak trzeba.

Chcą nas zabić śmiechem?

Drugi sposób na zabicie nas przez tych wielkich ekspertów, takich jak dr Paweł Grzesiowski, to śmiech. Osobiście martwię się, że po przeczytaniu kolejnej inteligentnej inaczej porady eksperta po prostu pęknę ze śmiechu. Tu przynajmniej wkracza element komediowy, choć równie groźny co zabójczy wirus mordujący kilka promili społeczeństwa. Skuteczność w mordowaniu was śmiechem może mieć podobny wymiar kilku promili.

„Obecnie nie ma problemu z dostępnością, ceny nie są wysokie, więc moi zdaniem powinniśmy zachęcać w przestrzeni publicznej do noszenia profesjonalnych masek filtracyjnych”

Czyli w marcu zeszłego roku był problem z dostępnością, więc kazaliśmy wam nosić na twarzach PLACEBO. Teraz mamy mnóstwo maseczek na rynku, to może sobie w końcu kupicie maseczki profesjonalne.  Poważnie wam tu nic nie śmierdzi? Nie rodzi się zdenerwowanie, że nasz rząd wraz z ekspertami pokroju dr Grzesiowskiego, prof. Simona czy prof. Horbana zmusił was do wydania pieniędzy na coś, co zupełnie nic nie daje? Następnie ci eksperci doradzali: pozostawanie w domach, zamykanie restauracji, zamykanie połowy gospodarki, a wy nadal im wierzycie?

Policja, straż miejska i sanepid

Drodzy funkcjonariusze służb mundurowych oraz pracownicy sanepidu. Tym razem przedstawiam wam autentyczną wypowiedź immunologa, eksperta Naczelnej Izby Lekarskiej, a nie swoje przemyślenia (skądinąd prawidłowe). Może zaprzestaniecie w końcu gnębienia społeczeństwa, bo nie dość, że nie macie do tego podstaw prawnych, to wychodzi na to, że gnębicie nas zupełnie bez sensu. Czy wy to rozumiecie? Ja nie chcę już poruszać tematu niszczenia przez was ludziom biznesów budowanych od lat. Ja bym wolał nie mieć co robić, niż ciągle pokazywać wasze absurdalne działania względem mieszkańców Polski. Pewnie macie wrażenie, że was nie lubię albo mam na was jakąś alergię, ale to nie jest tak. Ja doskonale rozumiem, że to wasi zwierzchnicy dają wam te głupie rozkazy, bo nie potrafią się postawić swoim szefom z rządu. Wy również chcecie mieć pracę i dostawać wypłaty. To wszystko jest jasne i zrozumiałe. Zrozumcie jednak, że tysiące firm musi zwalniać ludzi z pracy. bo wy nie potraficie się sprzeciwić bezprawnym działaniom rządzących. Oni też chcą mieć za co żyć i gdzie pracować.

Ekspert, który raz mówi tak, a drugi raz inaczej

Pan dr Paweł Grzesiowski mógłby zachować odrobinę przyzwoitości i przeprosić wszystkich tych, którym najpierw wmawiał konieczność noszenia maseczek a następnie podał do wiadomości publicznej, że tylko profesjonalne maseczki filtracyjne coś dają. Oczywiście doktor będzie się tłumaczył, że w marcu maseczek nie było i lepiej nosić coś. Na swoim profilu na Facebook’u nawet pokazał, jak samodzielnie zrobić taki wynalazek. Szkoda tylko, że nic niewarty i nic nie pomagający użytkownikowi.

Pozostaje mi wierzyć, że w końcu otworzycie oczy i przestaniecie wierzyć w bzdury wpajane wam do głów przez ludzi pokroju dr Pawła Grzesiowskiego. Bo to, że to są bzdury, właśnie oznajmił wasz ekspert. Ten sam, który wcześniej pomógł w założeniu wam kagańców na twarz.

 

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
2 komentarzy
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Inline Feedbacks
View all comments