Gala, Weny i ambasador

0
131
marta-tutaj
REKLAMA

Prezydent Ryszard Ścigała otworzył imprezę oświadczeniem: „Szukamy ciepła i miłości! ”, toteż wieczór zaczął się pokazem filmu promującego Tarnów jako „biegun ciepła”, a skończył – piosenkami o miłości. Pośrodku było trochę róż i zamieszania, choć nie zabrakło też szkła i promocyjnego lokalnego napoju – „Tarninówki” w wersji mocniejszej.
Szklaną statuetkę dla Ambasadora Tarnowa odebrał na scenie Tarnowskiego Teatru Aleksander Grad, kiedyś wojewoda tarnowski i minister, poseł kilku kadencji, zresztą laureat kilku innych nagród – jak Wektory 2009, Krzesło Roku 2010, Filar Rynku Kapitałowego 2011. Wśród zasług, które zdecydowały o przyznaniu mu tytułu (miejskiego) ambasadora, prezydent Tarnowa wymienił m.in. wzmocnienie pozycji kluczowych tarnowskich zakładów przemysłowych, w tym „Azotów”, skuteczny lobbing na rzecz pomocy Zakładom Mechanicznym, pomoc w organizacji w Tarnowie dorocznego Forum Inwestycyjnego, a także ocalenie tarnowskiego ZUS, przyspieszenie remontu dworca kolejowego i prac na południowej obwodnicy miasta.
Podczas imprezy wręczono również Tarnowskie Weny – miejskie wyróżnienia dla przedstawicieli mediów. W tym roku otrzymali je: Ryszard Jaźwiński z Polskiego Radia, znawca filmu, wielokrotny juror i popularyzator Tarnowskiej Nagrody Filmowej, Marcin Pulit, prezes zarządu Radia Kraków, dzięki decyzjom którego powstały regionalne ośrodki radiowe w Tarnowie i Nowy Sączu (dawniej zresztą tarnowski dziennikarz radiowy) oraz nasza redakcyjna koleżanka Marta Tutaj, dziennikarka TEMI – za „łączenie podróżniczej pasji z profesjonalnym dziennikarstwem”.
W związku z tym i na scenie, i w kuluarach mówiono o środowiskowych, historycznych i filmowych walorach Tarnowa, misji regionalnego radia i obiektywizmie dziennikarskim.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o