Google fotografujeTarnów

0
122
google
REKLAMA

Street View to funkcja Map Google, która pozwala użytkownikom wirtualnie podróżować po świecie, oglądając miejsca na zdjęciach panoramicznych z perspektywy przechodnia. Fotografie wykonywane są przy użyciu specjalnych pojazdów wyposażonych w aparaty o kilkunastu obiektywach, czujniki ruchu, lasery zbierające dane 3D itp. Od 2007 r. samochody Street View przejechały łącznie ponad 8 milionów kilometrów.
W ramach Street View można oglądać fotografie wykonane w setkach miast na całym świecie, a także tysiące miejsc z całej Polski, m.in. największe miasta, zamki, stadiony, muzea, parki, pałace, zoo, centra miast, starówki oraz kościoły znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
Funkcja Street View dostępna jest dla Polski od dwóch lat, a zainteresowani wirtualnym podróżowaniem mogą spacerować w ten sposób także po Tarnowie. Przypomnijmy – w 2011 roku Tarnów brał udział w plebiscycie mającym wyłonić wirtualną wizytówkę Polski na Street View. Oczywiście, konkurencja była ogromna. Głosowanie odbyło się w połowie 2011 roku, wygrała łódzka ul. Piotrkowska, z której zdjęcia zaprezentowano w Street View jako pierwsze z Polski. Kilka miesięcy później pojazdy Street View zobaczyć można było także w Tarnowie i innych finałowych miastach. Dziś Tarnów jest bardzo dobrze udokumentowany na Street View (www.streetview.com.pl/tarnow) – na wirtualny spacer można wybrać się m.in. ulicami Wałową, Krakowską, Mickiewicza, Piłsudskiego, Spokojną, Klikowską, al. Jana Pawła II, al. Tarnowskich aż do restauracji na Górze Św. Marcina. Nie zabrakło oczywiście Rynku, stadionu w Mościcach i tarnowskich osiedli: Westerplatte i Legionów H. Dąbrowskiego.
– Pojazdy Street View ponownie wyjadą na polskie ulice w połowie maja. W Małopolsce pojazdy będzie można spotkać prawdopodobnie w Krakowie i Zakopanem, co nie znaczy, że Tarnów zostanie pominięty. Tegoroczna akcja ma pozwolić uzupełnić brakujące miejsca na Street View i przy okazji zaktualizować obraz tych, przez które przemieszczać będzie się ekipa, a które sfotografowano wcześniej – mówi Elżbieta Różalska z Havas PR Warsaw.
Co ważne, osoby dysponujące dobrej klasy telefonami komórkowymi z odpowiednim oprogramowaniem mogą na stronie www.google.com/maps dodawać samodzielnie wykonane zdjęcia sferyczne. Są tu już zdjęcia z Tarnowa.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments