Alkoholowo i personalnie

0
118
sesja1427
REKLAMA

Wniosek złożony przez klub Tarnowianie nie został jednak poddany pod obrady, gdyż z jego poparcia wycofały się dwie radne z tego ugrupowania.
Rada Miasta Tarnowa podczas czwartkowej sesji zaostrzyła przepisy, zmieniając uchwałę z 2012 roku dotyczącą odległości punków sprzedaży alkoholu od szkół i kościołów. Zwiększono minimalną odległość z 30 do 100 metrów, jednakże z ograniczeń tych wyłączono sklepy i lokale w centrum miasta. Zmiana przepisów oznacza problemy dla 18 sklepów i trzech barów, które nie spełniają nowych norm, gdyż po wygaśnięciu obowiązujących zezwoleń właściciele tych punktów nie będą mogli wystąpić z wnioskiem o ich przedłużenie. To może spowodować ograniczenie działalności, a w przypadku sklepów, które głównie zajmują się sprzedażą alkoholu, spowoduje to konieczność ich likwidacji.
Za powiększeniem odległości ochronnej głosowało 13 radnych, głównie z Prawa i Sprawiedliwości i stowarzyszenia Tarnowianie, przeciwko było 10 radnych, przede wszystkim z PO.
Podczas tej samej sesji radni z klubu Tarnowianie złożyli wniosek o odwołanie przewodniczącego rady, Grzegorza Światłowskiego z PO. Radni chcieli wprowadzić punkt dotyczący odwołania do planu sesji. Aby głosowanie się odbyło, niezbędna była, zdaniem miejskich prawników, większość kwalifikowana, czyli 13 głosów. 11 radnych głosowało za odwołaniem, pięcioro było przeciwko, sześcioro się wstrzymało, więc wniosek nie trafił pod obrady. Co ciekawe, wniosek poparli radni z PiS i radny z Solidarnej Polski, zabrakło jednak głosów radnych Tarnowian, gdyż Anna Rafińska i Grażyna Barwacz, mimo iż podpisały się pod wnioskiem swego ugrupowania, nie poparły go podczas głosowania. Słychać głosy, iż może mieć to związek z niedawno upublicznioną informacją, iż kolejny radny zmieni „barwy klubowe” i przejdzie do klubu SLD.
Szef klubu Tarnowianie, Tadeusz Mazur, nie chciał komentować sprawy, zaznaczając, iż w klubie nie stosuje się dyscypliny klubowej podczas głosowań. Nieoficjalnie mówi się także, iż to właśnie Mazur miał zastąpić na fotelu przewodniczącego Światłowskiego. Sądząc po wynikach głosowania nad wprowadzeniem punktu o odwołaniu przewodniczącego, mógłby zastąpić Światłowskiego, gdyby poparło go własne ugrupowanie.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments