Zarząd Grupy Azoty twierdzi, że spółka opuściła szpitalny OIOM, ale wyniki finansowe w dalszym ciągu są katastrofalne. Za 2025 rok strata wyniosła przeszło 5 miliardów złotych i wzrosło zadłużenie. Do tego dochodzą zarzuty o zatrudnianie kolejnych menadżerów, doradców i osób na stanowiska nieprodukcyjne, przede wszystkim do biurowca Warsaw Trade Tower w Warszawie, gdzie również siedzibę ma tarnowska firma, co generuje zbędne koszty.
Pracownicy największego przedsiębiorstwa w Tarnowie wciąż nie mają powodów do nadmiernego optymizmu. Po kontrowersyjnej wypowiedzi nowego prezesa Marcina Celejewskiego, sugerującej przypadkowy charakter głównej siedziby Grupy Azoty w Tarnowie i informacjach, że Puławy chcą być liderem polskiej chemii, próbowano uspokoić sytuację, ale średnio się to udało.
Nastąpiło odbicie?
Z opublikowanego niedawno raportu rocznego spółki wynika, że znacząco wzrosła strata netto Grupy Azoty w 2025 roku. Wyniosła 5,1 mld zł (wobec 1,1 mld zł rok wcześniej). Motorem napędowym w ubiegłym roku nadal było rolnictwo. Segment Agro umocnił swoją pozycję, odpowiadając za 68 proc. wszystkich przychodów grupy (wzrost z 60,5 proc.). Wszystkie pozostałe segmenty, w tym chemia i energetyka, odnotowały ujemny wynik. Najmocniej ucierpiał segment Tworzywa, którego przychody skurczyły się o 40 proc.
To tylko fragment tekstu… |
![]() REKLAMA (2)
Cały artykuł dostępny w wydaniu papierowym oraz dla posiadaczy subskrypcji. Wykup nielimitowany dostęp BEZ REKLAM do wszystkich treści i wydań elektronicznych tygodnika TEMI już od 4 zł! Jesteś już subskrybentem? Zaloguj się |
![Średniowieczne klimaty na Górze św. Marcina [ZDJĘCIA] Zamkomania 2026](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/06/Zamkomania-2026-9-218x150.jpg)












![Weekend pełen smaku. Tak tarnowianie bawili się na Gastromajówce [ZDJĘCIA]](https://www.temi.pl/wp-content/uploads/2026/05/Gastromajowka-14-218x150.jpg)










