„Krakowskie Dukaty” dla tarnowskich biznesmenów

0
164
Na zdjęciu laureaci "Krakowskiego Dukata" , Bożena Zarywska (trzecia od prawej) i Józef Szwiec (drugi od prawej)
REKLAMA

„Krakowski Dukat” to nagroda przyznawana od 1991 roku, ma charakter promocyjny i przyznawana jest nie przedsiębiorstwu, lecz osobie, która je założyła lub nim zarządza. Nagroda wyróżnia i honoruje osoby za osiągnięte wyniki ekonomiczne, za inwencję, za umiejętność dzielenia się sukcesami z otoczeniem. Kandydatów zgłaszają przede wszystkim organizacje przedsiębiorców działające w Małopolsce.
– Wśród laureatów nagrody „Krakowski Dukat” znalazły się w tym roku dwie osoby związane z Tarnowem. To Bożena Opioła‑Zarywska, właścicielka Przedsiębiorstwa Odzieżowego „Bożena i Zbigniew Zarywscy”, która otrzymała „Krakowskiego Dukata” w kategorii właściciel średniej firmy, oraz Józef Szwiec, dyrektor i właściciel Firmy Handlowej „WITOSPOL” z Wierzchosławic, który odebrał nagrodę w kategorii właściciel małej firmy – mówi Zbigniew Proć, prezes Izby Przemysłowo‑Handlowej w Tarnowie.
Firma WITOSPOL istnieje od 1992 roku i zdążyła już wypracować mocną pozycję na lokalnym rynku paliw, była pionierem dostaw paliw z dodatkami biokomponentów na polskim rynku paliwowym. Dysponuje siecią 11 stacji paliw i zakładem magazynowania.
Przedsiębiorstwo Odzieżowe Bożena i Zbigniew Zarywscy założono w 1983 roku. Zajmuje się przede wszystkim produkcją zaawansowanej technologicznie odzieży wojskowej, strażackiej, policyjnej i żeglarskiej na eksport do takich krajów jak: Anglia, Niemcy, Szwajcaria, Irlandia. Szyje około 500 modeli kurtek, spodni i kamizelek kuloodpornych dla policji angielskiej. Teraz specjalną ofertę odzieży z tkanin maskujących „dual‑use” skierowano do polskiej armii. Tkaniny takie można wykorzystać jako płachty maskujące na sprzęt wojskowy oraz pokrycia polowych mundurów. Tkanina odbija sygnały wysyłane przez detektory podczerwieni, więc osoba przykryta taką tkaniną jest niewidoczna dla urządzeń termowizyjnych.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o