Milion dla nauczycieli

0
113
REKLAMA

Poza gratyfikacjami od samorządowych włodarzy, nauczyciele otrzymują również nagrody bezpośrednio od dyrektorów. To oni dokonują podziału pieniędzy. Niektóre samorządy wymagają jednak, aby bonus nie był większy niż na przykład 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia – tak jest w Tarnowie, gdzie na nagrody dla nauczycieli przeznaczono dokładnie 1 mln 262 tys. zł. Nagrody prezydenta trafiły do 110 osób, resztę puli dostali do swojej dyspozycji dyrektorzy szkół.
W Tarnowie nagrody po 3 tys. zł brutto odebrało 105 nauczycieli.
– To nie jest duża liczba, biorąc pod uwagę, że w tarnowskich placówkach oświatowych pracuje 2 729 nauczycieli – mówi Bogumiła Porębska, szefowa Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa. Dodatkowo prezydent przyznał pięć nagród specjalnych po 7,5 tys. zł.
Nagradzali też dyrektorzy szkół. W V LO w Tarnowie dyrektorka Joanna Jasiak przyznała nagrody po 1,7 tys. zł sześciorgu nauczycielom. W Gimnazjum nr 2 wyróżniono w ten sposób 14 osób, każdej przyznając 1, 3 tys. zł.
– W takich przypadkach, oprócz sumiennej realizacji obowiązków, powinno być coś jeszcze, dlatego bierzemy pod uwagę między innymi bardzo dobre wyniki pracy z uczniami, sukcesy w konkursach i zawodach sportowych, uczestnictwo w różnego typu akcjach – wymienia dyrektor Mariusz Zając.
W Szkole Podstawowej nr 14 nauczyciele odebrali osiem dyrektorskich nagród po 1, 2 tys. zł każda.
– Tak jak każda szkoła posiadamy regulamin, który reguluje kwestie nagród. Najkrócej mówiąc, wyróżnienie zależy od zasług – tłumaczy dyrektorka Grażyna Barwacz. – Staramy się również, by każdy nauczyciel otrzymał nagrodę przynajmniej raz na cztery lata, nie musi mieć spektakularnych osiągnięć, wystarczy, że swoją pracę wykonuje wzorowo.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments