Nowa fabryka w Tarnowie

0
166
fabryka
REKLAMA

Firma, która chce rozpocząć działalność w Tarnowskim Klasterze Przemysłowym, to SaarGummi z Luksemburga, która na całym świecie ma 12 zakładów zatrudniających łącznie 4,6 tys. osób. Zakład w Tarnowie jest jej pierwszym w Polsce.
Inwestycja ma kosztować 55 mln zł, a planowana hala produkcyjna wraz z zapleczem biurowo‑socjalnym będzie miała powierzchnię ok. 8 tys. metrów kw. Pracę w nowej firmie ma znaleźć blisko 500 osób.
Według zapowiedzi Rafała Działowskiego, prezesa Tarnowskiego Klastera Przemysłowego, inwestycja będzie objęta podstrefą krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która zapowiada wsparcie dla luksemburskiej firmy korzystnymi warunkami inwestycyjnymi: pomocą organizacyjno‑prawną, zwolnieniami podatkowymi i dofinansowaniem z Powiatowego Urzędu Pracy do nowo utworzonych stanowisk.
SaarGummi zalicza się do kluczowych producentów uszczelnień na świecie, wykorzystywanych w produkcji samochodów i motocykli. Firma ma prawie 20 proc. udziału w światowym rynku, a największymi odbiorcami wyrobów są Grupa Volkswagen, BMW, Mercedes, Ford, Opel/General Motors, Porsche. Produkty firmy trafiają ponadto do nowoczesnego budownictwa, a także do statków kosmicznych NASA.
W sprawie uruchomienia zakładu w Tarnowie został podpisany już list intencyjny.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments