Podwyżki dla urzędników

0
78
REKLAMA

W Urzędzie Miasta Tarnowa na 445 etatach pracuje 449 osób, w tym 17 na umowę o zastępstwo. Średnie miesięczne wynagrodzenie w urzędzie to 3 904 zł brutto, a ostatnie podwyżki były w maju 2013 roku, gdy prezydent podjął decyzję o podwyżkach dla pracowników od 1 października. O 100 złotych netto wzrosły pensje osób pracujących na stanowiskach pomocniczych oraz inspektorów. Główni specjaliści, radcy prawni i kierownicy referatów zarabiają więcej o 150 zł. Uposażenia wicedyrektorów wydziałów zostały zwiększone o 200 złotych, dyrektorzy wydziałów biorą pensje wyższe o 250 zł netto.
Czy w przyszłym roku miejscy urzędnicy mogą liczyć na kolejne podwyżki? Pewnie nie, choć Krystian Krawczyk, zastępca dyrektora Wydziału Organizacyjnego UMT twierdzi, że pytanie jest obecnie przedwczesne, bowiem wszystko zależy od przyszłorocznego budżetu.
W Starostwie Powiatowym w Tarnowie pracuje 307 osób, średnie wynagrodzenie wynosi 3 074 zł brutto, a ostatni wzrost urzędniczych pensji był dwa lata temu. – Podwyżki w samorządach zależą od kondycji finansowej danej jednostki, decyzja uzależniona od tego, czy rada powiatu przeznaczy na ten cel pieniądze – mówi Paweł Juśko ze starostwa.
Urzędnicy Starostwa Powiatowego w Tarnowie w przyszłym roku otrzymają podwyżki o około 3 proc, nie wiadomo jeszcze od kiedy.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o