Więcej pracy dla tarnowian?

0
117
strefa-aktywnosci-gospodarczej
REKLAMA

Niedawno Tarnowski Klaster Przemysłowy otrzymał na ten cel blisko 20 mln złotych dofinansowania z Małopolskiego Programu Rozwoju Regionalnego. Po wyposażeniu strefy w infrastrukturę techniczną oferta TKP ma się stać atrakcyjniejsza dla inwestorów.Harmonogram zakłada, że do połowy przyszłego roku powstanie tzw. inkubator przedsiębiorczości, w którym działalność gospodarczą będzie mogło prowadzić kilkudziesięciu przedsiębiorców. Do ich dyspozycji oddane zostaną wyremontowane pomieszczenia budynków biurowych i jednej z hal produkcyjnych po Zakładach Mechanicznych, o łącznej powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych.Na terenie strefy powstanie także kilka kilometrów sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, wybudowane zostaną drogi wewnętrzne, sieć gazowa, teleinformatyczna i oświetlenie.
Rozbudowie strefy towarzyszyć będzie budowa drogi łączącej rondo przy ul. Mościckiego z Zakładami Mechanicznymi i dalej z ulicą Krakowską. Tym samym dwie ważne miejskie arterie komunikacyjne (Mościckiego i Krakowska) zyskają bezpośrednie połączenie.
Trzeci etap rozbudowy Strefy Aktywności Gospodarczej to inwestycja rozłożona w czasie do przyszłego roku. Tymczasem pod koniec czerwca br. podpisano list intencyjny w sprawie uruchomienia zakładu garmażeryjnego w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, administrowanej przez Tarnowski Klaster Przemysłowy. Firma Kuchnia Brawaty Piotr Urbański, Tomasz Szeląg z Sanoka gotowa jest wybudować do 2015 roku zakład wyposażony w najnowsze maszyny i technologie.Na hektarowej działce powstać ma nowoczesna hala z zapleczem biurowym, socjalnym, częścią usługową, parkingami itd. Całkowity koszt budowy zakładu ma wynieść ok. 3,5 mln zł.Tarnowski Klaster Przemysłowy deklaruje dalsze wspieranie inwestora przy uruchamianiu produkcji i zatrudnianiu pracowników. Jak się szacuje, firma z Sanoka zdolna będzie docelowo utworzyć 30‑40 miejsc pracy.
– Spółka może liczyć na zwolnienia podatkowe, dofinansowanie z Powiatowego Urzędu Pracy do nowo utworzonych miejsc pracy, a także wszelką pomoc organizacyjno‑prawną zarówno w fazie dokumentacyjno‑projektowej, jak i uruchamiania działalności gospodarczej – zapewnia Rafał Działowski, prezes klastera.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments