Grupa Azoty ma nowego prezesa

0
483
Tomasz Hinc -fot. materiały prasowe Grupy Azoty S.A.
REKLAMA

Tomasz Hinc, obecny wojewoda zachodniopomorski, powołany został na stanowisko prezesa zarządu Grupy Azoty S.A. Stanowisko obejmie 1 grudnia. Hinc był już wiceprezesem tej spółki, rezygnację złożył wiosną 2018 roku.

 

REKLAMA

Trzy tygodnie temu rada nadzorcza Grupy Azoty S.A. odwołała dwie osoby ze składu zarządu spółki. Stanowiska stracili wtedy dr Wojciech Wardacki (prezes zarządu od grudnia 2016 roku ) oraz Paweł Łapiński (wiceprezes zarządu). Kierowanie spółką powierzono wówczas Mariuszowi Grabowi. Zapewniano też, że nowy prezes wyłoniony zostanie w wyniku postępowania kwalifikacyjnego na członków zarządu spółki. Nazwisko nowego prezesa właśnie poznaliśmy.

W przesłanym dziś do mediów komunikacie prasowym podano, że rada nadzorcza Grupy Azoty S.A. na posiedzeniu w dniu 13 listopada 2020 r. podjęła decyzję o powołaniu z dniem 1 grudnia br. Tomasza Hinca na stanowisko prezesa zarządu Grupy Azoty S.A.

46-letni Tomasz Hinc jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego, pracował jako nauczyciel w szczecińskich szkołach wyższych. W latach 2016 – 2018 pełnił funkcję wiceprezesa zarządu Grupy Azoty S.A.; wiosną 2018 roku złożył rezygnację z tej funkcji, by objąć stanowisko wojewody zachodniopomorskiego. Wcześniej był m.in. doradcą Zarządu Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. w Warszawie, dyrektorem Oddziału Totalizatora w Szczecinie. Przez kilkanaście lat zasiadał w Radzie Społecznej Regionalnego Szpitala Onkologicznego w Szczecinie – Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii. Od 2006 do 2018 roku był radnym Rady Miasta Szczecin, a od 2014 roku jej wiceprzewodniczącym; był w klubie radnych PiS.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments