Igieł nie zabraknie. Czy szczepionki też?

0
94
W Tarnowie przeciwko Covid-19 będzie można się zaszczepić w 12 punktach
W Tarnowie przeciwko Covid-19 będzie można się zaszczepić w 12 punktach.
REKLAMA

W Tarnowie przeciwko covid-19 będzie można się zaszczepić w 12 punktach (ich listę podajemy obok), ale dzisiaj trudno ocenić, jak wypadnie akcja i w tym mieście, i w całym kraju. O szczepionkach jest bardzo głośno, ale, jak łatwo zaobserwować, większość osób najczęściej ma w głowach mętlik. Przyczyniają się do tego nieocenione w takich sytuacjach media społecznościowe oraz zwłoka Ministerstwa Zdrowia w organizacji intensywnej kampanii informacyjnej na temat szczepionki i szczepień.

Do opinii publicznej powoli przedostają się informacje o pierwszych osobach, które w Tarnowie przyjęły szczepionkę. Na stronach facebookowych można odnaleźć zdjęcie Jarosława Kolendo, prezesa zarządu Zespołu Przychodni Specjalistycznych przy ul. Skłodowskiej, który zaszczepił się 4 stycznia 2021 roku, odebrawszy pierwszą dawkę preparatu, na drugą prezes zaczeka do 26 stycznia. Wynika to z opublikowanej fotografii zaświadczenia potwierdzającego szczepienie.

REKLAMA

Na razie cicho

Wiadomo też, że w gronie pierwszych osób publicznych w mieście, które się zaszczepiły, jest także radna miejska Krystyna Mierzejewska, lekarka. Personel placówek medycznych ma pierwszeństwo w szczepieniach (grupa zero), podobnie jak pracownicy DPS-ów i ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.
Jak powiadamia na Fb Rada Miejska Tarnowa, pierwszą radną, która przyjęła preparat przeciwko koronawirusowi, była Angelika Świtalska, członkini rady nadzorczej Małopolskiej Kolumny Transportu Sanitarnego. Niektóre z zaszczepionych już osób informują na Facebooku, iż czują się dobrze i zachęcają innych do szczepień.
Kiedy oddajemy ten materiał do druku, na kilka dni przed rozpoczęciem rejestracji chętnych do zaszczepienia się z grupy I (seniorzy), nadal nie dostrzega się aktywnej ministerialnej kampanii na rzecz szczepień. Robotę tę wykonują za rząd dziennikarze, przeprowadzając dużą liczbę wywiadów z różnymi specjalistami i publikując swoje materiały. Działają rządowa strona www.gov.pl/web/szczepimysie i infolinia, lecz to za mało. Oczywiście, nie próżnują antyszczepionkowcy, strasząc ludzi niewyobrażalnymi skutkami szczepionki przeciwko koronawirusowi i najczęściej wykorzystując do tego media społecznościowe.

To tylko część tekstu. Cały artykuł przeczytasz w wydaniu papierowym TEMI lub w e-wydaniu, które możesz kupić bezpośrednio pod tym artykułem.

3,50 PLN – Kup Teraz Podana cena jest ceną brutto i zawiera podatek VAT 8%.

Lista placówek medycznych w Tarnowie (bez dwóch tzw. szpitali węzłowych), które będą wykonywać szczepienia przeciwko COVID-19:

  • CENTRUM MEDYCZNE „KOL-MED”, pl. Dworcowy 6
  • ZESP. PRZYCHODNI SPECJALISTYCZNYCH, ul. Mostowa 6
  • PZU ZDROWIE, CENTRUM MEDYCZNE, ul. PCK 26
  • MIEJSKA PRZYCHODNIA LEKARSKA NR III, ul. Wałowa 22
  • NZOZ – MIEJSKA PRZYCHODNIA LEKARSKA NR V, ul. Długa 18
  • CENTERMED, NZOZ, Przychodnia Diagnostyczno-Lekarska, Filia Nr 2, ul. Pułaskiego 92
  • nMEDICA, ul. Słowackiego 33-37
  • MIEJSKA PRZYCHODNIA LEKARSKA NR I, NZOZ, ul. Chemiczna 12
  • MIEJSKA PRZYCHODNIA LEKARSKA NR IV, NZOZ, Os. Niepodległości 3A
  • MOŚCICKIE CENTRUM MEDYCZNE, ul. Kwiatkowskiego 15
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o