Jak okiełznać brawurę kierowców

0
135
TarnowskaPolicja Policjatarnowska
REKLAMA

Tarnowska policja alarmuje: w ubiegłym roku prawie 800 kierowców, których zatrzymali mundurowi w Tarnowie bądź powiecie, znacznie przekroczyło prędkość dopuszczalną w terenie zabudowanym. Wyniki kontroli w minionym kwartale wykazują tendencję wzrostową. Brawura kierujących to coraz częstsze i coraz bardziej niebezpieczne zjawisko.

Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie informuje: – Od początku roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego średnio co tydzień zatrzymywali po 30 osób, które w terenie zabudowanym rozpędzały się powyżej 50 km na godz. Tym samym średnio tygodniowo 30 kierowców traciło swoje prawa jazdy na 3 miesiące. Ostatni tydzień jednak przeszedł wszelkie oczekiwania. W okresie od 5 do 11 kwietnia aż 60 kierowców oddało tarnowskim policjantom swoje „lejce”. Ich konta powiększyły się o wpis 10 punktów karnych dodanych do indywidualnego konta kierowcy i każdy z nich dodatkowo zapłacił od 400 do 500 złotych grzywny.

REKLAMA

Niepokoi również to, że pierwszy kwartał tego roku odznacza się wzrostem liczby takich przypadków, jeśli porównamy wyniki z ostatnich dwóch lat. W 2019 roku z powodu przekroczenia dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km na godz. prawo jazdy utraciło 440, a rok temu już 780 kierowców. W minionym kwartale br. za szybko jechało – z takim samym skutkiem prawnym – ponad 270 kierujących pojazdami.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze