Jak zniechęcić obywatela…

0
82
budzet-obywatelski1
REKLAMA

Na liście projektów podlegających głosowaniu znalazło się zadanie o nazwie „AED dla Tarnowa, 10 lokalizacji” o wartości 145 tys. zł. Szybko pojawiły się wątpliwości i pytania. Zadaje je chociażby Jacek Pilch, który w terminie zgodnym z regulaminem budżetu obywatelskiego złożył wniosek o nazwie „Tarnowska Sieć AED – Impuls Życia”.
– Wniosku tego nie znalazłem ani na liście projektów przyjętych do głosowania, ani na liście projektów odrzuconych. Zadzwoniłem do urzędu i zapytałem o losy mojego wniosku. Usłyszałem, że zostały złożone trzy podobne w treści wnioski przewidujące zakup automatycznych, zewnętrznych defibrylatorów i z tych trzech wniosków zrobiono jeden. Jakim prawem? – pyta Jacek Pilch z grupy Inicjatywa Tarnów 3.0, która projekt składała.
Kilka dni temu Pilch złożył w urzędzie miasta oficjalny protest i zapytanie o postępowanie urzędników.
– Chcę dowiedzieć się, który z punktów regulaminu budżetu obywatelskiego dopuszcza możliwość łączenia czy wręcz miksowania wniosków o podobnej treści? Dlaczego jako autor jednego z trzech podobnych wniosków nie zostałem poinformowany o wykorzystaniu treści złożonego projektu? Czy wykorzystano w połączonym wniosku nazwę jednego z trzech projektów, a jeśli tak, to w jaki sposób została wybrana akurat ta nazwa? I wreszcie: kto jest autorem projektu „AED dla Tarnowa, 10 lokalizacji” i kto w związku z tym, że to projekt zbudowany z trzech innych obywatelskich projektów, odpowiadać będzie za jego promocję? – dopytuje Jacek Pilch.
Sytuacja, o której mówi Jacek Pilch, nie jest jedyną.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments