Jaka prędkość na Ablewicza?

0
96
ulica-ablewicza
REKLAMA

– Po ulicy Ablewicza samochody mogły poruszać się jeszcze w ubiegłym roku z prędkością 20 kilometrów na godzinę, a teraz z osiedlowej drogi zniknęło to ograniczenie i zrobiło się niebezpiecznie. Miałem już spięcia z „obcymi kierowcami” jeżdżącymi tu zbyt szybko, a niedawno potrącony został pieszy… – alarmuje mieszkaniec osiedla.
Jerzy Świątek, przewodniczący Rady Osiedla Zielone, potwierdza, że obecna sytuacja na ulicy Ablewicza jest nie do zaakceptowania. – Jako rada osiedla jesteśmy lekceważeni i pomijani. Tak też było w ubiegłym roku, kiedy podjęto bez naszego udziału decyzję o zniesieniu ograniczenia prędkości na ul. Ablewicza – żali się przewodniczący. – Zamiast 20 kilometrów mamy teraz 60 kilometrów na godzinę i zagrożenie dla pieszych wyraźnie wzrosło. Chcemy, aby przywrócone zostało tam ograniczenie prędkości. Skierowałem pismo do Biura Inżynierii Ruchu Drogowego, ale bezskutecznie. Jednak będziemy nadal domagać się zmiany decyzji o cofnięciu ograniczenia.
Tymczasem Jacek Kupiec, kierownik Biura Inżynierii Ruchu Drogowego w tarnowskim magistracie, twierdzi, że nie ma racjonalnych powodów, aby zmieniać obecny stan rzeczy. Jego zdaniem, wystarczy, że ul. M. Dąbrowskiej znalazła się w strefie zamieszkania.
– Odcinek ulicy Ablewicza (od Jana Pawła II do Marii Dąbrowskiej) nie kwalifikuje się do strefy zamieszkania. Nie widzę tragedii, jaką malują niektórzy – są chodniki i ruch pieszych odbywa się bezpiecznie. Po konsultacji z policją uznaliśmy, że powinien odbywać się tam normalny ruch samochodowy z wyłączeniem ciężkich pojazdów powyżej 3,5 tony. Nadal uważam, że była to słuszna decyzja. – przekonuje J. Kupiec. – Bywam często w tamtym rejonie i nie dostrzegam skali zagrożeń, o której mówią niektórzy mieszkańcy osiedla.
Osobom zaś nietolerującym „obcych pojazdów” korzystających z ulic osiedlowych kierownik BIRD proponuje chwilę refleksji… – Zadajmy sobie pytanie, czy chcielibyśmy, aby nas traktowano podobnie niechętnie, gdy znajdziemy się np. na osiedlu w Mościcach czy w innym mieście. Warto zastanowić się nad swoją postawą i odpowiedzieć sobie na tak postawione pytanie…

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments