Jana Pawła II do remontu

0
104
remont-jpII
REKLAMA

Kierowców znów czekają spore utrudnienia. Miasto ogłosiło pod koniec sierpnia przetarg na wykonanie modernizacji al. Jana Pawła II na odcinku od skrzyżowania z ul. Słoneczną do skrzyżowania z ul. Odległą. Na remont zapewniono w miejskim budżecie około miliona złotych.
– Pozwolić to ma na realizację prac na odcinku o długości 480 metrów od skrzyżowania z ul. Słoneczną w kierunku północnym. Zakres zaplanowanych prac obejmuje remont istniejącej nawierzchni bitumicznej, remont i przebudowę istniejących chodników, odtworzenie istniejącego oznakowania, regulację urządzeń podziemnych, odtworzenie po zakończeniu robót zieleńców, trawników. Zwiększamy grubość podbudowy, grubość asfaltu na tej drodze, bierzemy pod uwagę obecny ruch i konieczność zapewnienia odpowiedniej wytrzymałości drogi. Utrudnienia w ruchu będą, nie da się tam zorganizować objazdu, nie planujemy też całkowitego wyłączenia z ruchu tego odcinka na czas remontu. Roboty będą realizowane najpierw na jednym pasie, potem na drugim na obu jezdniach – mówi Krzysztof Madej, dyrektor Wydziału Realizacji Inwestycji Urzędu Miasta Tarnowa.
Wyniki przetargu poznamy 8 września, a remont rozpocznie się zapewne kilka tygodni później. Firma, której miasto zleci wykonanie modernizacji fragmentu al. Jana Pawła II, będzie miała na to czas do połowy listopada. W informacjach dołączonych do przetargu znalazł się również zapis o innych warunkach stawianych wykonawcy przez zamawiającego, czyli miasto. Chodzi o bezwzględny wymóg prowadzenia robót budowlanych w systemie dwuzmianowym w godzinach od 7 do 22.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments