Jest nagroda, ale są wątpliwości

1
387
Budowlany oskar - Jest nagroda, ale są wątpliwości
Wykonawca Areny Jaskółka Tarnów zapłacił ponad 10 tys. zł za zgłoszenie miejskiej inwestycji do konkursu na najlepszy obiekt budowlany
REKLAMA

Wykonawca Areny Jaskółka Tarnów zapłacił ponad 10 tys. zł za zgłoszenie miejskiej inwestycji do konkursu na najlepszy obiekt budowlany. Nagrodę I stopnia odebrał w Warszawie prezydent Tarnowa Roman Ciepiela. Jednych nagroda cieszy, inni mówią, że to żadna satysfakcja wygrać w płatnym konkursie, wytykają też prezydentowi pomijanie radnych wśród tych osób, dzięki którym stara hala zmieniła się w nowoczesną arenę.

Arena Jaskółka Tarnów oddana do użytku jesienią ubiegłego roku, powstała za miejskie pieniądze. Z budżetu Tarnowa wydano na ten cel 59 mln zł. Inwestycję zrealizowała firma Budimex. O Arenie ponownie jest głośno, tym razem za sprawą nagrody przyznanej w konkursie „Budowa Roku 2019”, organizowanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Była to już 30. edycja konkursu. W komunikacie rozesłanym z magistratu do mediów czytamy m.in., że celem konkursu jest wyłonienie obiektów budowlanych, które zdecydowanie się wyróżniają wśród wszystkich inwestycji, a do konkursu zgłaszane są obiekty budowlane lub procesy inwestycyjne (również modernizacyjne) ze wszystkich rodzajów budownictwa. Nagroda główna dla Areny Jaskółka Tarnów została nazwana „Budowlanym Oscarem” przez Anitę Kukawską z ministerstwa infrastruktury. To ona wręczyła podczas gali symboliczną statuetkę prezydentowi Romanowi Ciepieli. Do prestiżowego konkursu, jak podano w komunikacie, zakwalifikowano w dziewięciu kategoriach 39 obiektów zbudowanych w ubiegłym roku. My dodajemy, że poszczególne obiekty oceniane są m.in. za jakość robót, rozwiązania techniczno-technologiczne procesu realizacji budowy, koszty realizacji obiektu budowlanego, wpływ oddziaływania inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu. Ocena wystawiana jest na podstawie analizy dokumentów oraz wizji lokalnej. W sumie przyznano 39 nagród I, II i II stopnia. Arena zdobyła nagrodę I stopnia w kategorii obiektów ocenianych indywidualnie.

REKLAMA

To tylko część tekstu. Cały artykuł przeczytasz w wydaniu papierowym TEMI
lub w e-wydaniu, które możesz kupić bezpośrednio pod tym artykułem.

3,50 PLN – Kup Teraz Podana cena jest ceną brutto i zawiera podatek VAT 8%.
REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
przeciw

MARNOTRAWSTWO ! a miasto zadłużone po uszy !