Kiedy i nas zaczną pałować?

1
642
Protesty przeciw łamaniu prawa
Polacy zaczęli głośno okazywać, co myślą
REKLAMA

Czerwona strefa w całej Polsce. Łapanki osób bez maseczek w całej Polsce. W przypadku protestów nie mogło być inaczej, również są w całej Polsce. Można powiedzieć, że robi się gorąco pomimo jesiennej aury za oknem.

W czasie wyborów prezydenckich mieliśmy okres, w którym protesty rozpoczęli przedsiębiorcy oraz osoby sprzeciwiające się, w ich mniemaniu, bezprawnemu nakazowi zakrywania twarzy, który gwałcił ich prawa osobiste. Niedawno dołączyli do nich rolnicy, których do działania zmotywowała dopiero piątka Kaczyńskiego. Przy proteście przedsiębiorców rolnicy jakoś specjalnie ich nie popierali to i efektu nie było żadnego. Jak już rolnicy wyszli zalewać gnojem ulice to wywalczyli dla kur godną, rytualną śmierć. W sumie prawie nic ale prawie nic jest lepsze niż nic. Teraz do nich wszystkich chcą dołączyć osoby, walczące z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Powoli rośnie grupa niezadowolonej części społeczeństwa, i muszę przyznać, że rośnie szybko.

REKLAMA

Osobiście oczekuję kolejnych protestów. Może teraz kolej na rodziców dzieci w wieku od 4tej klasy podstawówki? Jako ojciec dwójki takich pociech, przyznaję, nóż mi się w kieszeni otwiera na myśl o zdalnej nauce od dzisiaj. Syn w ósmej klasie, pierwszy ważny egzamin w jego życiu i zdalna nauka. Mam wielką nadzieję, że przez ekran będą w stanie go nauczyć, ja mogę sobie nie poradzić z jego edukacją. Nie mam talentu pedagogicznego, niestety. Pozostaną korki ale to przecież kosztuje. Ilu z Was będzie stać na taką pomoc? Czyli znowu mniej kasy w portfelu. Ale wróćmy do tematu.

Widząc co się dzieje w innych miastach, mam wrażenie że powoli docieramy do punktu, w którym emocje mogą wziąć górę nad rozumem. I to po obu stronach „barykady”. Spora grupa wkurzonych rodziców faktycznie może być wzorem dla innych grup społecznych i zawodowych do przyłączenia się do protestów. Wczoraj w Tarnowie mieliśmy kolejny strajk o godzinie 12:00. Pod urzędem wojewódzkim na ulicy Solidarności zebrało się kilkadziesiąt osób aby wyrazić swoje zaniepokojenie sytuacją w branży gastronomicznej, wieczorem ponownie zebrali się mieszkańcy miasta by protestować w obronie praw kobiet. Tym razem można powiedzieć, że przyszedł tłum ludzi. Dzisiaj ma być kontynuacja.

W Tarnowie póki co na protestach było spokojnie, uczestnicy oraz policja nie szukali zaczepki i wszystko odbyło się zgodnie z planem. Zobaczymy jak będzie dzisiaj i w kolejnych dniach. W czasie protestu czuć w powietrzu, że jedna iskra wystarczy aby spotkanie przerodziło się w coś innego, niż pokojowy pochód. Czyżby miało dojść w najbliższym czasie do próby doprowadzenia do rewolucji?

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
1 Komentarz
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Inline Feedbacks
View all comments