Kłopoty z prawem Pawła Grada

0
462
Paweł Grad - Siedziba firmy MGGP SA
Siedziba firmy MGGP SA, w której wiceprezesem zarządu jest Paweł Grad
REKLAMA

Paweł Grad, syn Aleksandra Grada, byłego tarnowskiego posła Platformy Obywatelskiej z lat 2001-2012 oraz ministra skarbu w rządzie Donalda Tuska z lat 2007-2011, został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w czwartek, 7 stycznia. Podejrzenia wobec Pawła Grada miały związek ze sprawą byłego ministra transportu w gabinecie PO Sławomira Nowaka, który – jako szef Państwowej Służby Dróg Samochodowych na Ukrainie – miał się dopuścić malwersacji finansowych.

Łapówka w zamian za wspieranie spółki?

Paweł Grad jest przedsiębiorcą i synem byłego posła z okręgu tarnowskiego oraz ministra skarbu w pierwszym rządzie Donalda Tuska. Pełni funkcję wiceprezesa zarządu małopolskiej spółki MGGP, świadczącej kompleksowe usługi z zakresu inżynierii, architektury i geoinformacji, a z danych umieszczonych na oficjalnej stronie internetowej wynika, że spółka działała nie tylko w Polsce, ale i za granicą, m.in. na Ukrainie.
Do zatrzymania Pawła Grada (wyraził zgodę na publikację pełnego imienia i nazwiska) doszło w miniony czwartek, 7 stycznia. Według śledczych z Prokuratury Okręgowej w Warszawie miał przekazać Sławomirowi Nowakowi za pośrednictwem jego wspólnika Łukasza Z. – 77 tysięcy złotych łapówki w zamian za wspieranie tarnowskiej spółki, w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego dotyczącego obsługi autostrad w obwodzie lwowskim na Ukrainie.
– Udzielenie łapówki nastąpiło w formie opłacenia faktury za usługi doradcze, które nie miały miejsca – informowała Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

REKLAMA

To tylko część tekstu. Cały artykuł przeczytasz w wydaniu papierowym TEMI lub w e-wydaniu, które możesz kupić bezpośrednio pod tym artykułem.

3,50 PLN – Kup Teraz Podana cena jest ceną brutto i zawiera podatek VAT 8%.
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o