Kolejne przypadki COVID-19 w szpitalach. Jedna osoba zmarła

0
655
koronawirus - sytuacja w Tarnowie
REKLAMA

W obu tarnowskich szpitalach rośnie liczba pacjentów zakażonych koronawirusem. Odnotowano już pierwszy przypadek śmiertelny. Tak jak w lecznicach w całym kraju sytuacja może się z czasem pogarszać.

Według naszych informacji, w ostatnich dniach w Szpitalu Specjalistycznym im. E. Szczeklika i Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie odnotowano łącznie 4 przypadki zakażenia koronawirusem. W jednym z oddziałów „starego” szpitala osoba chora na covid-19 zmarła. Dzisiaj w tej samej placówce stwierdzono kolejny przypadek zakażenia.

REKLAMA

– Sytuacja jest bardzo dynamiczna, zresztą nie tylko w szpitalach, ale i w szkołach powiatu tarnowskiego. Może się ona zmieniać nawet co godzinę – mówi Roman Bartuś, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnowie. – Trudną sytuację pogarsza postawa wielu ludzi, którzy ciągle nie wierzą w koronawirusa, nie chcą stosować się do zaleceń sanitarnych, całą sprawę uważają za „ściemę”. Dotyczy to w większości osób młodych, ale także wśród niektórych starszych nie docenia się realnie istniejącego niebezpieczeństwa. Wszyscy musimy walczyć z takimi postawami, bo są one szkodliwe i przyczyniają się do wzrostu zagrożenia.

Jeden z tarnowskich lekarzy pracujących w szpitalu powiedział nam, że ministerstwo zdrowia nie zdążyło poczynić odpowiednich przygotowań na nadejście drugiej fali zakażeń koronawirusem. Jak mówi, w tej sprawie „przespano wakacje”. W niektórych szpitalach w kraju ze względu na brak miejsc chorzy na Covid-19 leczeni są w tych samych oddziałach, co pozostali pacjenci, a to oznacza sytuację już dramatyczną. Tarnowa to nie dotyczy, jest nadzieja, że nie zaistnieje taka konieczność. Ministerstwo Zdrowia przekonuje, że sytuacja ciągle znajduje się pod kontrolą.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o