Komisariat wróci na osiedla?

0
113
komisariat
REKLAMA

Być może uda się tym razem, a w sprawie tej spotkali się ostatnio w Urzędzie Miasta Tarnowa wiceprezydent Henryk Słomka‑Narożański, zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Jacek Fabisiak i komendant miejski w Tarnowie, insp. Robert Biernat. Podczas spotkania ustalono, iż obiekt, który ma zostać zaprojektowany w ciągu najbliższych dwóch lat, powstałby na al. Jana Pawła II.
– Dokonamy zamiany działek i zaoferujemy policji teren położony przy al. Jana Pawła II. W zamian możemy otrzymać np. działkę przy ul. Jastruna. Z naszej strony jest dobra wola, ale muszą zostać złożone wnioski o wydanie stosownych decyzji administracyjnych – poinformował wiceprezydent Słomka‑Narożański.
– W nowej siedzibie prawdopodobnie zlokalizowany byłby również komisariat policji autostradowej – powiedział na spotkaniu w Tarnowie insp. Fabisiak.
Z naszych informacji wynika, że po zbudowaniu jednostki przy al. Jana Pawła II przeprowadziłaby się tam „drogówka” znajdująca się obecnie w Komisariacie Centrum.
Mija właśnie pięć lat, gdy ówczesny komendant miejski policji, insp. Zbigniew Ostrowski podpisał wstępne porozumienie z przedstawicielami Urzędu Miasta Tarnowa, Starostwa Powiatowego w Tarnowie oraz kilku sąsiednich gmin w sprawie utworzenia Komisariatu Wschód. Mówiono wtedy, że nowa inwestycja jest bardzo potrzebna miastu i będzie miała wpływ na wzrost poczucia bezpieczeństwa. Już wówczas o powstanie komisariatu zabiegały też rady osiedla, reprezentujące mieszkańców blokowiska zamieszkiwanego przez 30 tys. osób. Wtedy planowano, iż nowa policyjna placówka usytuowana zostanie przy ul. Błonie, obok siedziby Jednostki Ratowniczo‑Gaśniczej PSP nr 2. Nic jednak z tego nie wyszło, ponieważ wciąż brakowało funduszy na ten cel.
W przeszłości Komisariat Tarnów Wschód już działał krótko w latach 90. w zaadaptowanym budynku przy ul. Ochronek, ale nie przetrwał długo, ponieważ zlikwidowano go, uważając, iż jest zbyt słabą kadrowo jednostką. Ówcześni reformatorzy struktur policyjnych zapomnieli jednak, że lokalna społeczność woli jednostki słabsze, ale znajdujące się w pobliżu niż mocniejsze, lecz ulokowane z dala.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments