Komunikacyjny paraliż na początek lata

0
112
tuchowska
REKLAMA

W tarnowskim magistracie tłumaczą tymczasem, że główną winę ponoszą kolejarze, którzy nie dotrzymywali kolejnych harmonogramów prac przy wiaduktach. Teraz do robót przystąpili w przededniu Bożego Ciała, powodując w tej części miasta wielogodzinne drogowe perturbacje. Tarnowska drogówka zobowiązała się monitorować sytuację przez pierwszych kilka dni, ale policyjne interwencje niewiele pomagały.Kierowcy, choć magistrat informował wcześniej o zmianie organizacji ruchu i utrudnieniach, są zdezorientowani i narzekają na objazdy wąskimi drogami bocznymi i osiedlowymi. Długie korki i wzmożony ruch przy wjazdach z obwodnicy od ulic Krakowskiej i Lwowskiej potęgują dodatkowo zdenerwowanie poruszających się po Tarnowie.Magistrat przeprasza za komplikacje i przypomina: Wjazd do miasta od strony Tuchowa biegnie ulicami: Zamkową, Tuwima, al. Tarnowskich do ulicy Ziaji lub Dąbrowskiego. Ze względu na nośność tych ulic samochody ciężarowe o masie przekraczającej wskazaną znakiem będą mogły dojeżdżać obwodnicą do ulicy Lwowskiej lub Krakowskiej. Dojazd i dojście do kościoła Trójcy Świętej („na Terlikówce”) możliwy będzie wyłącznie przez ulicę Trójcy Św. W czasie trwania robót na zamkniętej Tuchowskiej przejezdna jest al. Tarnowskich. Zakończenie robót na Tuchowskiej, co wg harmonogramu powinno nastąpić końcem lipca 2015, warunkuje zamknięcie al. Tarnowskich. Roboty na al. Tarnowskich powinny rozpocząć się początkiem listopada 2014 roku, ale utrzymana zostanie jej przejezdność. Całkowite zamknięcie al. Tarnowskich nastąpi dopiero po uruchomieniu przejezdności na Tuchowskiej.
W przyszłości planowana jest budowa połączenia ul. Tuchowskiej z al. Tarnowskich, ale to bardzo kosztowne przedsięwzięcie – tylko na opracowanie dokumentacji potrzeba 800 tys. zł. Dzięki niemu zniknie niewygodny przejazd pod wiaduktami obok kościoła św. Trójcy, ale to odległa perspektywa.
Tymczasem za sprawą trwającej przebudowy ul. Mickiewicza i budowy ronda w Mościcach oraz kumulujących się remontów kolejowych wiaduktów Tarnów znalazł się w komunikacyjnym paraliżu. Jak długo potrwa, nie wiadomo. Już za kilka dni powinny zostać wznowione prace przy modernizacji wiaduktu nad ul. Krakowską – ich zakończenie planowane jest we wrześniu 2015. W ramach zaplanowanych przez PKP robót, przebudowane zostaną także wiadukty przy ul. Podgórskiej, Czerwonych Klonów, Warsztatowej, Wita Stwosza, Tuchowskiej, Gumniskiej i przy al. Tarnowskich. Natomiast nad przejazdem kolejowym przy ul. Zbylitowskiej zostanie zbudowany wiadukt, co udrożnić ma ruch w tym miejscu. Prace w tym miejscu mają rozpocząć się po tegorocznych wakacjach.Kiedy ostatecznie kolejarze uporają się z tarnowskimi wiaduktami? To pytanie, na które nikt nie zna dziś odpowiedzi. W ramach modernizacji trasy kolejowej Kraków – Rzeszów PKP zamierzają przebudować do końca 2015 wszystkie tarnowskie wiadukty. W te terminy mało kto jednak dziś wierzy – drogowe utrudnienia za sprawą kolejarzy mogą jeszcze dłużej dokuczać tarnowianom.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments