Krakowska… znów w remoncie

0
54
REKLAMA

{gallery slider=boxplus.carousel}Krakowska_remont_2{/gallery}

REKLAMA

W kwietniu, po upływie trzeciego terminu zakończenia remontu ul. Krakowskiej i po długim namyśle oraz kilkakrotnym pojawianiu się miejskiej komisji na zgłoszonej do odbioru inwestycji, podpisano w końcu protokół końcowy, choć wykonane roboty tak naprawdę odebrane nie powinny zostać.
Potwierdza się teraz to, co wówczas wielu podejrzewało – że inwestycję odebrano tylko po to, by ogłosić niecierpliwie oczekiwany koniec prac, miasto nie straciło unijnej dotacji, a natychmiast po rozliczeniu faktur z Urzędem Marszałkowskim w Krakowie zlecone zostanie firmie remontowanie wyremontowanej ulicy.
Niedawny przegląd gwarancyjny wykazał, jak wiele jest na tej ulicy do poprawienia i… naprawienia, bo w trakcie krótkiego użytkowania pokruszyła się i popękała część kostek oraz płytek. Deszcz zmył fugi (i tak już liche w momencie odbioru), a ozdobne drzewka się nie zazieleniły – oficjalnie uznano, że przemarzły już po zasadzeniu.
– Każdy element budzący nasze wątpliwości został dokładnie opisany. Odnotowaliśmy rodzaje usterek, miejsce ich wystąpienia oraz określiliśmy terminy ich usunięcia. Firma na wszystko ma czas do 16 czerwca. Daliśmy jej kilka tygodni, gdyż od nowa muszą zasadzić drzewka, a my podczas następnego sprawdzania ulicy chcielibyśmy mieć pewność, że się przyjęły – mówi dyrektor Centrum Rozwoju Miasta w UMT, Krzysztof Madej.
Wskazano dziesięć miejsc, w których interwencja ekipy budowanej jest niezbędna. W przypadku chodników z chińskiego granitu uznano,
że do poprawienia jest… całość. Nakazano również przerobienie kilku podjazdów.
Niestety, z fatalnie dobraną kolorystyką płytek chodnikowych, które na domiar złego chłoną wszelkie zabrudzenia i robią się coraz bardziej brzydkie, nie da się już chyba nic zrobić. Urzędnicy nieśmiało przyznają, że błędem było zgodzenie się, by tego typu materiałem wyłożone zostały chodniki i Plac Sobieskiego.
Prokuratorskie śledztwo w sprawie wątpliwości co do prawidłowości przygotowania i przeprowadzenia remontu Krakowskiej cały czas trwa i wciąż nie wiadomo, kiedy się zakończy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o