Ksiądz sprzedaje auto, aby uratować życie dziecka

0
21967
REKLAMA

Ks. Piotr Barczyk z parafii w Błoniu koło Tarnowa przekazał na aukcję, na rzecz chorego dwuletniego Marcelka z Jadownik koło Brzeska, swój stary samochód. Oprócz tego ksiądz rozważa również sprzedaż jednego z koni huculskich, hodowanych w gospodarstwie seminaryjnym w Błoniu, a dochód z transakcji w całości przekazałby na rzecz chorego chłopca.

Marcelek Kubala urodził się jako skrajny wcześniak w 25 tygodniu ciąży. Ważył wtedy zaledwie 900 g. Przez miesiąc jego oddech był sztucznie podtrzymywany przez respirator. Przeszedł wrodzone zapalenie płuc, posocznicę, odmę opłucnową, martwicze zapalenie jelit, cholestazę oraz wiele innych schorzeń. 8 kwietnia 2019 u Marcelka przeprowadzono operację metodą Kasai, która na jakiś czas przyniosła zamierzony rezultat. Mimo to badanie histopatologiczne wykazało marskość wątroby, dlatego jedynym ratunkiem jest przeszczep. Życie chłopca może uratować przeszczep fragmentu wątroby od jego taty. Problem w tym, że lekarze w Polsce i Europie odmówili przeprowadzenia takiej operacji ze względu na liczne schorzenia chłopca. Podjąć operacji chcą się medycy z Chicago, ale potrzeba na to aż 8 milionów złotych.

REKLAMA

Na apel o pomoc zareagowało mnóstwo osób. Do tej pory udało się już zebrać ponad milion złotych. Akcję postanowił wesprzeć również ks. Piotr Barczyk z parafii w Błoniu koło Tarnowa, który zdecydował się przekazać na aukcję swój stary samochód.

“Kochani. Chciałbym dorzucić coś od siebie rodzicom walczącym o życie swojego dziecka, Marcelka i wystawić na licytacje moje Audi A6 kombi. Stare, ale nigdy nie zawiodło. Ten samochód ma serce. Tydzień czekam na mądrą sumę. Startuję od 4 000 zł. Warte jest więcej.” – napisał na swoim koncie na Facebooku, ks. Piotr Barczyk, włączając się tym samym w pomoc dwuletniemu Marcelkowi z Jadownik koło Brzeska.

Samochód ks. Piotra można licytować pod tym linkiem – samochód księdza Piotra Barczyka
Wesprzeć zbiórkę na rzecz chorego Marcelka można klikając w ten link.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments