Kto pójdzie za Gowinem?

0
137
jaroslaw-gowin
REKLAMA

Goszczący w Tarnowie Jarosław Gowin powiedział, że jego inicjatywa spotkała się z szerokim odzewem m.in. w woj. świętokrzyskim i podkarpackim. Teraz tworzone są struktury regionalne w Małopolsce. Za powodzenie tej inicjatywy w regionie tarnowskim odpowiedzialny jest Jacek Pilch, były poseł PiS, a potem PJN.
– Zapraszamy tych, którzy oczekują jakiejś odmiany na scenie politycznej i już znudzili ich różni partyjni baronowie, którzy popierając swoich, blokują awans wielu zdolnym ludziom o dużym potencjale samorządowym – powiedział Pilch.
„Godzina dla Polski” ma koncentrować się przede wszystkim na aktywności samorządowej, dlatego, jak zapowiada poseł Gowin, nowy ruch ma w planach uczestnictwo w przyszłorocznych wyborach do sejmików wojewódzkich, a lista kandydatów będzie bezpartyjna. Możliwy jest też start członków „Godziny…” w wyborach do Europarlamentu.
– W połowie grudnia w Warszawie zadecydujemy o dalszych losach naszego ruchu – zapowiedział Jarosław Gowin. – Być może wyłoni się z niego reprezentacja polityczna, ale Godzina dla Polski partią nie będzie.
W Tarnowie i regionie wokół inicjatywy Gowina skupiło się kilka znanych z publicznej działalności osób, które w większości będą tworzyć struktury lokalne. Są to m.in. Mieczysław Kras, były starosta tarnowski, Robert Pantera, wicestarosta dąbrowski, Grzegorz Wawryka, burmistrz Brzeska, Jerzy Lysy, wójt gminy Bochnia, czy pięciu radnych powiatu tarnowskiego, w tym Paweł Augustyn związany z Małopolską Izbą Rolniczą.
Na pytanie TEMI, czy inicjatywa wywołuje zainteresowanie wśród tarnowskich członków PO, poseł Gowin odpowiedział, że na razie może zdradzić, że nowym ruchem zainteresowali się niektórzy członkowie Platformy na Podkarpaciu.
– Nie wysyłamy emisariuszy do poszczególnych ugrupowań politycznych, by zwrócić na nas ich uwagę, a poza tym chcielibyśmy pozyskać dla ruchu głównie nowych ludzi, nieznane dotychczas twarze – stwierdził Jarosław Gowin.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments