Kto wybuduje park & ride?

0
95
REKLAMA

Park and ride to parking typu „parkuj i jedź”, jest przeznaczony dla osób podróżujących koleją, które mogą zostawić swoje auto w pobliżu dworca i przesiąść się do pociągu. W Tarnowie inwestycja planowana jest od dawna. Kilkupoziomowy parking powstanie po południowej stronie dworca PKP z wjazdem od ulicy Przemysłowej. Przy okazji zmodernizowany zostanie układ drogowy w tym rejonie miasta. To część projektu budowy Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, który ma ułatwić komunikację między największymi miastami w Małopolsce.
Trzykondygnacyjny parking pomieści 380 samochodów, a dodatkowo 210 miejsc powstanie wokół obiektu. Dobrą komunikację z resztą miasta zapewni remont ulic: Monopolowej, Do Huty, Grunwaldzkiej oraz budowa zajezdni autobusowej.
W tym roku powstanie projekt parkingu, trzeba też uzyskać pozwolenie na budowę. Prace ruszą już wiosną 2015 roku. Niedawno odbył się przetarg, który wyłoni wykonawcę planowanej inwestycji. O budowę parkingu ubiega się osiem firm, chcą za inwestycję od 14, 7 do 17,5 mln złotych, obecnie urzędnicy sprawdzają oferty pod względem formalnym i prawnym, ale najprawdopodobniej wygra firma, która złożyła najtańszą propozycję. Na razie nie znaleziono żadnych uchybień, które wykluczałyby najtańszego oferenta.Umowa z wykonawcą będzie podpisana jeszcze w tym miesiącu. Jacek Chrobak, dyrektor Targowisk Miejskich w Tarnowie, podkreśla, że zaproponowana przez firmę oferta jest korzystna dla miasta, bo uda się zaoszczędzić około półtora miliona złotych. Budowa parkingu będzie finansowana w 85 procentach z pieniędzy unijnych.
Obiekt ma być gotowy jesienią przyszłego roku. Kierowcy będą płacić za cały dzień parkowania pięć złotych.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o