Maszyna wbiła się w zaspę. Co wydarzyło się na lądowisku?

1
Awionetka wbiła się w zaspę na lądowisku
O zdarzeniu na lądowisku poinformowali nas mieszkańcy osiedla u podnóża Góry św. Marcina | fot. nadesłane przez czytelnika
REKLAMA

Mieszkańcy osiedla u podnóża Góry św. Marcina poinformowali nas o zdarzeniu, do którego doszło niedawno na terenie lądowiska Aeroklubu Ziemi Tarnowskiej. – Czy lądowanie na zaśnieżonym pasie startowym jest bezpieczne i zgodne z obowiązującymi przepisami? – dopytują czytelnicy.

Awionetka unieruchomiona

Chwile strachu przeżyły osoby, które w piątkowe popołudnie znajdowały się w pobliżu lądowiska przy ul. Lotniczej w Tarnowie. – Jadąc w kierunku Parku Sanguszków, na pasie startowym lądowiska dostrzegłem wbity w zaspę samolot. Spieszyłem się i nie miałem czasu zweryfikować, co się wydarzyło. Przy awionetce stało kilka osób, nie dostrzegłem żadnych służb ratunkowych – opowiada jeden z mieszkańców pobliskiego osiedla.

Obok unieruchomionej awionetki stały także inne maszyny, które w tym dniu wzbiły się w powietrze. – Do zdarzenia doszło prawdopodobnie ok. godz. 16.15. Dwa samoloty leciały obok, blisko siebie, jeden za drugim. W trakcie lądowania jeden z nich wbił się w śnieg. Pilot drugiego samolotu ratował się przed kolizją i poderwał maszynę. Wyglądało to bardzo groźnie – relacjonuje świadek zdarzenia.

REKLAMA (2)
To tylko fragment tekstu…
temi
REKLAMA (3)
Cały artykuł dostępny tylko dla subskrybentów.
Wykup nielimitowany dostęp BEZ REKLAM do wszystkich treści i wydań elektronicznych tygodnika TEMI już od 4 zł!
Jesteś już subskrybentem? Zaloguj się

Obserwuj nas na Google NewsBądź zawsze na bieżąco - wejdź na Google Wiadomości i zacznij obserwować nasze newsy.


REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
1 Komentarz
NAJNOWSZE
NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Opinie w treści
Zobacz wszystkie komentarze