Miasto nie kupi mościckiego dworca

0
55
REKLAMA

PKP zaproponowały tarnowskiemu samorządowi nieczynny już dworzec w Mościcach za 800 tysięcy złotych. Magistrat ostatecznie nie zdecydował się na zakup. Wcześniej negatywną opinię na temat proponowanej transakcji wyraziła komisja rozwoju miasta; także przedstawiciel Rady Osiedla Mościce wskazywał na ważniejsze społecznie potrzeby.
‑Tarnowa nie stać obecnie na wyłożenie tak dużej sumy pieniędzy bez wyraźnego uzasadnienia – potwierdza Marek Idzkiewicz, dyrektor Wydziału Geodezji i Nieruchomości w Urzędzie Miasta Tarnowa. – Na dodatek, potrzebnych byłoby kilka milionów na przemyślane zagospodarowanie odkupionej nieruchomości, a w obecnej sytuacji finansowej miasta tak wysokie wydatki są wykluczone.
O przejęcie przez samorząd dworca z przylegającą doń działką apelowało Stowarzyszenie „Po prostu Razem”, które promuje ideę budowy w bezpośrednim otoczeniu dworca centrum usług logistycznych Tarnów Biznes Park. Stowarzyszenie zgłosiło do Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie inwestycyjny projekt „Mościce przyszłości”, licząc na pozyskanie funduszy unijnych. Działka z kolejowym dworcem ma w projekcie kluczowe znaczenie. Mościczanie obawiają się, że kolejowy obiekt trafić może w przypadkowe ręce i plan rewitalizacji tej dzielnicy Tarnowa nie powiedzie się.
W międzyczasie miasto odrzuciło ofertę kupna działki wraz z budynkiem dworca. W piśmie do PKP z 25 lutego br. pojawiła się za to sugestia, aby kolejowemu budynkowi przywrócić jego dotychczasową funkcję obsługi pasażerów. Za takim rozwiązaniem optuje wielu samorządowców i tarnowscy parlamentarzyści. Ponadto, po raz kolejny władze Tarnowa proszą o rozważenie możliwości nieodpłatnego przekazania nieruchomości miastu.
Budynek dworca, nieremontowany i niszczejący od kilkunastu lat, jest już bliski ruinie. Zamknięto go dla pasażerów w 2012 roku, choć na stacji zatrzymują się wciąż pociągi osobowe z Krakowa do Tarnowa, Rzeszowa, Nowego Sącza i z powrotem.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments