Miasto skorzysta z funduszu na drogi

0
131
Podczas wizyty w Tarnowie minister Andrzej Adamczyk (z lewej) zapewnił, że w połowie przyszłego roku powinniśmy przejechać pod nowym wiaduktem nad al. Tarnowskich
REKLAMA

Minister pojawił się też w towarzystwie Kazimierza Koprowskiego (kandydata PiS na prezydenta Tarnowa) przed budowanym w mieście kolejowym wiaduktem nad al. Tarnowskich, gdzie przerwano prace ze względu na napływ wód podziemnych.
– Zaprosiłem pana ministra w to miejsce, którym są żywo zainteresowani mieszkańcy i zaniepokojeni ciągnącym się stosunkowo długo remontem – mówił Kazimierz Koprowski. – Mam nadzieję, że dzięki ministerialnej interwencji prace przy wiadukcie przyspieszą; liczę też, że Tarnów z rządową pomocą wyremontuje i wybuduje wiele dróg.
Andrzej Adamczyk zapewniał, że znane mu są perturbacje związane z inwestycją na al. Tarnowskich i oczekuje od kolejowego inwestora większej aktywności. – Kolejarze informują mnie na bieżąco o sytuacji i wiem, że do końca listopada wykonawca ma przedstawić projekt zamienny. Tym razem szczelna wanna powinna zatrzymać napór wody podziemnej i w połowie przyszłego roku powinniśmy przejechać pod nowym wiaduktem nad al. Tarnowskich. A jeśli chodzi o przebudowę wiaduktu nad ulicą Krakowską, to mam zapewnienie kolejarzy, że na czas Wszystkich Świętych ta ulica zostanie już dopuszczona do ruchu w obu kierunkach. Będą też uruchomione ciągi piesze i rowerowe. Roboty wykończeniowe potrwają jeszcze jakiś czas, ale mieszkańcy odczują już ulgę.
Andrzej Adamczyk podczas krótkiej wizyty w Tarnowie przypomniał, że rząd zabiega o utworzenie Funduszu Dróg Samorządowych i odpowiedni projekt ustawy jest już rozpatrywany w Sejmie. Kryje się za tym plan modernizacji dróg lokalnych z wielomiliardowym funduszem. Minister twierdzi, że wiele polskich dróg znajduje się wciąż w katastrofalnym stanie i najwyższy czas zmienić ten stan rzeczy.
– Kierujemy ten program do samorządów, które chcą zmieniać wokół siebie rzeczywistość komunikacyjną, i mamy nadzieję na ich współpracę. Chcemy, aby powstały drogi komfortowe i bezpieczne… – podkreśla. – Projektem objęte zostaną także miasta prezydenckie, niebędące siedzibami wojewodów i marszałków, z rządowego wsparcia skorzysta więc i Tarnów. Pozostaje tylko prosić o przygotowanie dobrych projektów modernizacji dróg i z tym apelem zwracam się do wójtów, burmistrzów, prezydentów miast…

REKLAMA
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments