Miasto świątecznie rozświetlone

0
111
oswietlenie-tarnowa
REKLAMA

Świąteczna iluminacja miasta jest trochę inna niż dotychczas, bowiem osoby za nią odpowiedzialne postanowiły, iż świetlne dekoracje będą utrzymane w kolorystyce bliskiej barwom miasta: niebieskiej, żółtej, białej i złotej. Inaczej wygląda też tradycyjna miejska choinka, która co roku staje pod ratuszem na rynku – uwagę zwracają świecące na niebiesko kokardy i kilkaset różnokolorowych lampek.
Żywe choinki stanęły na kilku ulicach, m.in. na rondach przy ul. Krakowskiej i ul. Lwowskiej, ich główną ozdobą są ażurowe postaci aniołów. Natomiast świetlne anioły pojawiły się m.in. na placu zabaw w Parku Strzeleckim i przy ul. Marii Dąbrowskiej.
Tradycyjnie na skwerze naprzeciwko tarnowskiego magistratu w fontannie można podziwiać oświetlone tarninowe drzewko, obok mam sporych rozmiarów świetlną świąteczną paczkę (niebieska z żółtą kokardą), pod którą można przejść, co jest ulubioną rozrywką najmłodszych tarnowian. Ich duże zainteresowanie budzi też rozświetlony piernikowy domek, który stanął na placu Sobieskiego.
Na wielu drzewach przy ulicach pojawiły się świetlne kurtyny, nad ul. Wałową uwagę zwracają świetlne przewieszki, świątecznego wyglądu nabrał park w Mościcach, park na osiedlu Zielonym i park Legionów.
Przypomnijmy, iż tak duża liczba świetlnych dekoracji świątecznych w Tarnowie była możliwa do ustawienia m.in. dzięki wsparciu spółek miejskich.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o