Miejskie wakacje dla najmłodszych

0
120
lato-w-miescie
REKLAMA

Ponad tysiąc dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów uczestniczyć będzie w półkoloniach miejskich, w trzech dwunastodniowych turnusach między 30 czerwca a 8 sierpnia. Bazą będzie dziesięć tarnowskich szkół, ale oczywiście nie tylko tam „półkoloniści” będą spędzać czas, bo program turnusów obejmuje m.in. zajęcia na pływalni, wspinaczkę sportową, tenis ziemny, gry i zabawy rekreacyjne w ramach „Wakacyjnej Olimpiadzie Sportowej”, a także wycieczki krajoznawcze.Miejskie półkolonie zapewniają zajęcia i opiekę nad dziećmi w godz. 7 ‑16, a także drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Odpłatność wynosi 110 zł od jednego dziecka, ze zniżką 10 proc. dla posiadaczy Karty Tarnowskiej Rodziny.
Ponad 250 osób skorzysta z wakacyjnych propozycji Katolickiego Centrum Edukacji Młodzieży KANA. Ok. 90 osób z Tarnowa i Mościc to uczestnicy zajęć Wakacyjnej Akademii Kaneńskiej 2014, współfinansowanej z budżetu miasta Tarnowa.
– Zajęcia są nieodpłatne, toteż chętnych było wielu i zapisy zamknęliśmy w ciągu zaledwie dwóch dni. Zajęcia odbywać się będą od 7 do 11 lipca w godzinach 9 – 15. Będą to m.in. ćwiczenia sportowo‑rekreacyjne na obiektach sportowych TOSiR: basen, ścianka wspinaczkowa, boiska. Będą także zabawy w ośrodku Promienny Zamek oraz zajęcia w plenerze – m.in. na Górze Św. Marcina i w Parku Strzeleckim. Planujemy ponadto warsztaty społecznościowe i warsztaty plastyczne – mówi Edyta Nowicka z KCEM KANA.KANA organizuje także dla młodych tarnowian kilka obozów wyjazdowych – m.in. w Muszynie‑Złockim, w Bieszczadach, obóz żeglarski na Mazurach i obóz rowerowy na Suwalszczyźnie. W Ciężkowicach organizowany jest obóz szachowy.Wakacyjną ofertę zajęć ma także Pałac Młodzieży. Od 30 czerwca do 25 lipca organizuje m.in. warsztaty rekreacyjno‑sportowo‑artystyczne dla dzieci z klas I‑VI. W programie m.in. zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne, gimnastyka, nauka gier planszowych, strategicznych i fantasy, warsztaty „Bezpieczeństwo w Internecie”, judo, wspinaczka, pływalnia, park linowy, a także wycieczki, np. do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, zagrody Felicji Curyłowej w Zalipiu, zamku w Łańcucie, dworu w Dołędze itd. Wakacyjna propozycja dla młodzieży gimnazjalnej i starszej to warsztaty fotograficzne, warsztaty krawieckie pod hasłem „Nie bądź Kopciuszek – uszyj sobie nowy ciuszek! ”, a także warsztaty plastyczne poświęcone plenerom tarnowskim w rysunku, malarstwie i fotografii.
Zajęcia dla dzieci w lecie organizują także placówki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie, nie brak też ofert prywatnych firm.

REKLAMA

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments