Milion dla byłego prezesa: sąd uniewinnił szefa KSG

0
359
Jak „Gazy” pozbyły się dawnego szefa
REKLAMA

Od zawsze ludzie tracili i tracą pracę – z różnych powodów. Dla jednych jest to tragedia, koniec świata, inni umieją się znaleźć w trudnej życiowej sytuacji. Bo albo mają więcej umiejętności i inicjatywy, albo szczególnie sprzyja im szczęście. Do tych drugich bez wątpienia należy Bogdan P., wieloletni prezes nieistniejącej już w Tarnowie Karpackiej Spółki Gazownictwa. Kiedy w wyniku przegranego konkursu rozstał się ze swoją posadą, nowy szef firmy wypłacił mu ponad 1,2 mln zł gotówki, byle tylko nie pokazywał się już w spółce. Bogdan P. mógł spokojnie siedzieć w domu i nie martwić się o swój dalszy los.

REKLAMA

Sprawa, o której w przeszłości pisaliśmy w TEMI, ujrzała światło dzienne trzy lata temu, a wydarzyła się jeszcze wcześniej, za rządów koalicji PO – PSL. Była o tyle bulwersująca, że państwowa spółka wypłaciła byłemu jej prezesowi, Bogdanowi P., dużą kwotę pieniędzy, aby tylko nie zatrudniał się tu na innym stanowisku. Otrzymał grubo ponad milion złotych za nicnierobienie, mimo że będąc wtedy cztery lata przed nabyciem świadczeń emerytalnych (był już objęty ustawową ochroną przed zwolnieniem) zgłaszał chęć pozostania w KSG.
Historia ta na pierwszy rzut oka mogła budzić istotne zastrzeżenia. Zastanawiano się wtedy na przykład, ilu właścicieli prywatnych firm przekazałoby milionową kwotę swojemu pracownikowi, którego z pewnych powodów chciałoby się zwolnić, ale z przyczyn prawnych nie jest to możliwe, byle tylko nie pokazywał się już w robocie? Po pierwszych doniesieniach trudno było nie oprzeć się wrażeniu, że w spółkach Skarbu Państwa, przynajmniej niektórych, sposób gospodarowania środkami może budzić poważne wątpliwości.

To tylko część tekstu. Cały artykuł przeczytasz w wydaniu papierowym TEMI lub w e-wydaniu, które możesz kupić bezpośrednio pod tym artykułem.

3,50 PLN – Kup Teraz Podana cena jest ceną brutto i zawiera podatek VAT 8%.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments