Możemy mieć kiboli z „importu”

0
78
zaklad-karny
REKLAMA

Mistrzostwa Europy Euro 2012, które rozpoczęły się w miniony piątek, postawiły w stan pogotowia wszystkie służby w kraju, w tym także Służbę Więzienną. OISW wyznaczył w Krakowie dwa areszty śledcze – przy ul. Montelupich i ul. Czarnieckiego – w których będzie się izolować osoby popełniające podczas trwania imprezy przestępstwa. – Mamy nadzieję, że wystarczy miejsc w tych dwóch placówkach, w których obecnie stopień zaludnienia wynosi 95 proc. – mówi kpt. Tomasz Wacławek, rzecznik prasowy OISW w Krakowie. – W sytuacjach szczególnych, gdy areszt dotyczyłby większej ilości osób, osadzeni będą transportowani do innych naszych jednostek, także w Tarnowie, by w jednostkach w Krakowie móc uzyskać więcej miejsc.
W Krakowie wprawdzie nie będą rozgrywane mecze związane z EURO 2012, ale przebywają tu ekipy niektórych reprezentacji i duża liczba fanów futbolu.
Komenda Miejska Policji w Tarnowie jest przygotowana na przyjęcie osób zatrzymanych w związku z łamaniem prawa na Euro 2012, jeśli zabraknie miejsc w krakowskich aresztach policyjnych. – Działania są koordynowane przez naszą centralę, która ma aktualne informacje o sytuacji w aresztach w kraju i województwie, liczbie wolnych miejsc i możliwościach przemieszczania zatrzymanych – informuje Olga Żabińska, rzeczniczka prasowa tarnowskiej policji.
W Krakowie dyżury pełnią policyjni pirotechnicy z Tarnowa, którzy mają do dyspozycji psa wykrywającego materiały wybuchowe. W pogotowiu znajduje się też czterech negocjatorów z tarnowskiej komendy, a na każde wezwanie gotowe są również inne służby.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o