Można się już ślizgać

0
113
lodowisko
Zdjęcie poglądowe
REKLAMA

Dwoma sztucznymi lodowiskami, z których korzystać mogą mieszkańcy Tarnowa, zarządza Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zwykle na przełomie listopada i grudnia, jeśli tylko dni są chłodniejsze, a prognozy pogody przewidują minusowe temperatury, oba obiekty udostępniane są chętnym do ślizgania.
Od kilku dni korzystać można z zadaszonego lodowiska przy ul. Wojska Polskiego. Obiekt jest dostępny od godz. 10 do 21, ale ok. godz. 15 ogłaszana jest blisko godzinna przerwa na czyszczenie tafli lodowiska przy użyciu specjalnej maszyny.
– Mrożenie płyty na lodowisku trwało kilka dni – potrzeba czasu na osiągnięcie odpowiedniej, bo mierzącej 7‑8 cm warstwy lodu. Chętni do ślizgania mają do dyspozycji lodowisko o wymiarach 20 na 40 metrów, jest także wypożyczalnia łyżew z ponad 160 parami, w tym ok. 40 nowych par łyżew. Lodowisko nie jest tanie w utrzymaniu, ale zarabia na siebie. W sezonie odnotowujemy wizyty ponad 30 tys. osób – mówi Edward Rusnarczyk, dyrektor TOSiR. Lodowisko zadaszone może być dostępne nawet do połowy marca 2014 roku, ale sporo zależy od pogody.
Drugie tarnowskie lodowisko to tzw. mobilne, ustawiane przed halą „Jaskółka” przy ul. Traugutta w Mościcach, o wymiarach 30 na 30 metrów.
– Wszystko jest już przygotowane, instalujemy kontenery, w których znajdą się kasa i wypożyczalnia łyżew, też ok. 160 par. Z tego lodowiska będzie można skorzystać jeszcze przed 6 grudnia. Odnotowujemy tutaj ok. 12‑13 tys. osób w sezonie – mówi dyrektor Rusnarczyk.
Mobilne lodowisko czynne będzie w godzinach 9‑20.
Dokładne cenniki i informacje o zasadach korzystania z lodowisk dostępne są na stronie internetowej TOSiR‑u, a także przy lodowiskach. Co ważne, zachowano wysokość opłat obowiązującą w ubiegłym sezonie zimowym. Podstawowa opłata za 45 minut ślizgania się na lodowisku zadaszonym wynosi 5 zł, a 4,5 zł na lodowisku mobilnym. Posiadacze Tarnowskiej Karty Miejskiej w wersji premium oraz Karty Tarnowskiej Rodziny mogą skorzystać ze zniżek. Przy obu lodowiskach otwarte są wypożyczalnie łyżew. Wypożyczenie na godzinę jednej pary łyżew to wydatek rzędu 3,5 zł.

REKLAMA
REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments