Nagradzamy najlepszych

0
148
roze
REKLAMA

Podobnie jak podczas poprzednich edycji naszego plebiscytu mile widziane są zarówno kandydatury indywidualne, jak i grupowe. Nie ograniczamy w żaden sposób dziedzin życia, z których pochodzą kandydatury, typować można zarówno osoby, jak i instytucje z Tarnowa i regionu. Liczymy na pomysłowość i dobrą pamięć naszych Czytelników.
Zgłoszenia do naszego plebiscytu na drukowanych w kolejnych numerach TEMI kuponach oraz na formularzach z naszej strony internetowej www.temi.pl przyjmować będziemy do końca stycznia 2015 roku, następnie podliczymy wszystkie głosy i w drugim numerze lutowym ogłosimy efekty głosowania Czytelników oraz ostateczny wybór, którego dokona – jak co roku – specjalnie powołane jury złożone z przedstawicieli tarnowskich mediów.
Kupon można wyciąć i wysłać pocztą lub dostarczyć osobiście do naszej redakcji, można również wysłać swoje typy na kartce pocztowej (33–100 Tarnów, ul. Sikorskiego 5) lub pocztą elektroniczną.
Przypomnijmy, iż przed rokiem wybieraliśmy spośród 14 osób, instytucji i zespołów, które uzyskały najwięcej głosów wśród kandydatur zgłoszonych przez Czytelników. Ostatecznie Złote Róże TEMI otrzymali: dr hab. nauk medycznych Andrzej Maciejczak, ceniony neurochirurg, ordynator Oddziału Neurochirurgii Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie, którego doceniono za „najwyższy poziom sztuki medycznej, troskę o pacjentów i rozsławianie Tarnowa”; Marcin Zaród, tarnowski nauczyciel, anglista, którego Czytelnicy wskazali za „zdobycie tytułu Nauczyciela Roku i aktywność na rzecz cyfrowej aktywizacji osób w wieku 50+”; Zespół Pieśni i Tańca Świerczkowiacy za „przypominanie i krzewienie folkloru oraz pięćdziesięcioletnie promowanie Tarnowa w Polsce i świecie”. Wręczyliśmy również symboliczne Srebrne Róże tym, którzy otrzymali największą liczbę głosów po laureatach. Róże w kolorze srebrnym trafiły do: Radia RDN Małopolska za „20 lat funkcjonowania jako źródło rzetelnej informacji, bycie blisko codziennych spraw lokalnych społeczności, promowanie miasta i regionu”; zespołu Leliwa Jazz Band za „wieloletnią wierność jazzowi tradycyjnemu, znakomite wykonawstwo i czołowe miejsca w prestiżowych konkursach muzycznych”; Stanisława Klimka za „bezinteresowną pomoc niesioną tym, którzy jej najbardziej potrzebują, za zaangażowanie w codzienne ludzkie sprawy”.

REKLAMA

* * *

Wzorem lat ubiegłych poprosiliśmy grupę osób o pierwsze kandydatury. Złotą różą tarnowianie chcą nagrodzić nowego prezydenta Tarnowa Romana Ciepielę, jako motywację podaje się m.in. zwycięstwo w samotnie prowadzonej kampanii wyborczej, a całą kampanię popierający tę kandydaturę określają mianem bardzo zrównoważonej i rozsądnej. Swoich zwolenników ma również wyborczy kontrkandydat Ciepieli, nowy przewodniczący Rady Miejskiej Tarnowa, Kazimierz Koprowski – podkreślany jest jego osobisty sukces wyborczy (przegrał z obecnym prezydentem tylko różnicą 2,2 proc. głosów), zwraca się również uwagę na jego znaczący udział w wyborczym sukcesie PiS w mieście.
Kolejnym kandydatem do Złotej Róży jest Rafał Balawejder, dyrektor Tarnowskiego Teatru. Osoby, które wskazały go jako kandydata, podkreślają ustabilizowanie sytuacji w teatrze oraz na dobrym poziomie i bogatą ofertę sceniczną, dostosowaną do oczekiwań wszystkich środowisk.
Nazwisko biznesmena Piotra Górnikiewicza pada w kontekście jego szefowania zarządowi UKS Jedynka i sukcesów siatkarek Grupy Azoty PWSZ Tarnów, które świetnie sobie radzą w II lidze. Świat sportu reprezentuje również utytułowany karateka, trener i sędzia tej dyscypliny Wiesław Gwizd, którego podopieczni z Tarnowskiego Klubu Sportowego Karate Shinkyokushin ciągle stają na najwyższych podiach krajowych i międzynarodowych zawodów.
Z obszarów tarnowskiej kultury dotarła do nas kandydatura historyka Antoniego Sypka za wieloletnie prezentowanie tarnowianom historii ich miasta, są też sugestie wyróżnienia firmy MPEC Tarnów, która od wielu lat jako mecenas kultury aktywnie wspiera najciekawsze inicjatywy.
Na pograniczu kultury i działań społecznych jest kandydatura Krzysztofa Głomba, prezesa ogólnopolskiego Stowarzyszenia Miasta w Internecie, który wymieniany jest w kontekście działań na rzecz wprowadzenia w cyfrowy świat pokolenia 50+ oraz tworzenie Nostalgikonu – wielkiej bazy archiwalnych fotografii obrazujących społeczne życie Tarnowa na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.
Oczekujemy od naszych Czytelników kolejnych kandydatur. Tradycyjnie wśród osób, które wezmą udział w głosowaniu i udostępnią swoje dane personalne, rozlosujemy kilkadziesiąt atrakcyjnych upominków.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments