Nie przenoście „gazów” do Rzeszowa

0
75
gazy
REKLAMA

Prezydent Rzeszowa oraz marszałek województwa podkarpackiego zwrócili się do premiera o przeniesienie siedziby KSG do Rzeszowa, gdyż – jak argumentują – funkcjonuje tam już wiele firm stosujących najnowocześniejsze technologie oraz innowacyjne rozwiązania na skalę światową.
W Tarnowie pomysł wzbudził oburzenie, bo Rzeszów rozwija się w szybkim tempie i ma sporo przynoszących dochody przedsiębiorstw, a dla miasta nad Białą to utrata dużej firmy mającej dla Tarnowa i regionu strategiczne znaczenie.
Prezes KSG Bogdan Pastuszko oburza się, że rzeszowscy samorządowcy używają określenia, aby do Rzeszowa „przywrócić siedzibę przedsiębiorstw gazowych”, choć przecież był nią zawsze Tarnów. Wprawdzie dziesięć lat temu podjęta była podobna próba zmiany siedziby gazowniczej spółki, ale zwyciężyły racjonalne argumenty, m.in. odpowiednia baza lokalowa i doświadczona kadra inżynieryjno‑techniczna. – Zmiana ugruntowanej struktury KSG nie ma uzasadnienia. Jest to przedsiębiorstwo sprawnie funkcjonujące, a proponowane przeniesienie spowodowałoby jego destabilizację i pociągnęło za sobą nieuzasadnione koszty. Ponadto w Tarnowie zlokalizowane są siedziby innych ważnych firm gazowniczych, takich jak OGP Gaz‑System, Karpacki Oddział Obrotu Gazem czy Oddział PGNiG Technologie, co jest kolejnym z wielu innych argumentów za utrzymaniem obecnego stanu – oświadczył prezes Pastuszko.
Posłowie PO: Aleksander Grad, Urszula Augustyn i Robert Wardzała napisali do ministra skarbu, że wszystkie dotychczasowe inwestycje, jak choćby budowa własnego biurowca, były podporządkowane temu, aby siedziba KSG była w Tarnowie. „Ewentualne zmiany nie tylko naraziłyby wiele osób na niepewność pracy, ale groziłyby destabilizacją spółki, która ze względów ekonomicznych, organizacyjnych i społecznych jest zupełnie nieuzasadniona i szkodliwa dla naszego miasta i regionu” – zauważają parlamentarzyści.
Specjalną rezolucję w obronie „gazów” podjęli tarnowscy radni.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o