Niebezpiecznie na Krakowskiej

0
44
krakowska1316
REKLAMA

Prezydent Ryszard Ścigała przyznaje, że brakło właściwego nadzoru – od odbioru dokumentacji po kontrolę jakości wykonania.
– Osoby odpowiedzialne za ten nadzór okazały się po prostu nieodpowiedzialne. Jeśli ekspertyza wykaże jakąkolwiek winę urzędników, nie cofnę się przed wyciągnięciem konsekwencji – zapowiedział w marcowej rozmowie z naszą redakcją.
Tymczasem, co rusz, konieczne są naprawy gwarancyjne Krakowskiej, której stan wyraźnie pogorszył się po długiej zimie. Najbardziej rzuca się w oczy rozlatująca kostka niemal na całej długości odnowionego odcinka ulicy. Informują nas czytelnicy, że kawałki kostek wręcz „wystrzeliwują” spod kół przejeżdżających samochodów. Uszkodziły już niejeden zaparkowany samochód i stanowią zagrożenie także dla przechodniów.
Co w tej sytuacji zamierzają robić władze miasta? Kiedy doczekamy się rzetelnej ekspertyzy stanu nawierzchni? Czy rozważane jest zamknięcie ulicy Krakowskiej na czas napraw? Krzysztof Madej, dyrektor Centrum Rozwoju Miasta, zapewnia, że władze samorządowe nie zasypiają gruszek w popiele.
– Zleciliśmy własną ekspertyzę fachowcom z Politechniki Rzeszowskiej i w połowie maja powinniśmy poznać jej wyniki. Eksperci przeanalizują założenia projektowe, proces realizacji inwestycji, całą dokumentację, przeprowadzą badania laboratoryjne oraz określą sposób naprawy – tak aby uniknąć problemów w przyszłości. Zaznaczam przy tym, że nie ma mowy o zamykaniu ulicy, jedynie w kilku miejscach będą robione odwierty dla pobrania próbek do badań – będą one oznakowane i będzie można je spokojnie ominąć. Ulica będzie na bieżąco utrzymywana w stanie przejezdności. Co dalej? To zależy już od wyników ekspertyzy.
Tymczasem wykonawca remontu został w ubiegłym tygodniu wezwany do natychmiastowej naprawy nawierzchni ulicy. W międzyczasie służby miejskie pozbierały wypadające z drogi kostki. Wszelkimi kosztami tych prac porządkowo‑interwencyjnych obciążony zostanie wykonawca, podkreślają w magistracie. Umowa gwarancyjna opiewa na dwa lata.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o