Niesłuszna decyzja o aresztowaniu biznesmena

0
612
Pokrzywdzony ma otrzymać zadośćuczynienie
Firma Wojciecha Krzyżaka w ramach umowy z GDDKiA zajmowała się utrzymaniem pasów drogowych | Fot. Tadeusz Koniarz
REKLAMA

Sąd Okręgowy w Tarnowie uznał, że Wojciech Krzyżak, przedsiębiorca, którego prokuratura oskarżyła o wyłudzenie od GDDKiA sporej kwoty pieniędzy i wręczenie łapówki, został niesłusznie tymczasowo aresztowany. Wcześniej sądy dwóch instancji uniewinniły przedsiębiorcę od stawianych zarzutów.

Wojciech Krzyżak w trakcie toczącego się prokuratorskiego postępowania w areszcie tymczasowym spędził półtora miesiąca. Było to w 2016 roku, teraz sąd wskazał niesłuszność aresztowania przedsiębiorcy, podkreślił krzywdę, która go spotkała i postanowił o wypłaceniu mu zadośćuczynienia w kwocie 35 tys. zł, którego domagał się on od Skarbu Państwa.
– Z wyroku jesteśmy zadowoleni, tym bardziej, że cała sprawa od początku była trudna i nieraz wydawało się, że stoimy na przegranej pozycji. Najpierw absurdalne oskarżenia, areszt dla mojego klienta, dezinformacja i media, które już go osądziły przed wyrokiem – mówi mec. Marcin Szumlański, pełnomocnik Wojciecha Krzyżaka.

REKLAMA

To tylko część tekstu. Cały artykuł przeczytasz w wydaniu papierowym TEMI lub w e-wydaniu, które możesz kupić bezpośrednio pod tym artykułem.

3,50 PLN – Kup Teraz Podana cena jest ceną brutto i zawiera podatek VAT 8%.
REKLAMA

Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments